19 грудня, в п’ятницю 28—ї седмиці по П’ятидесятниці, в день пам’яті святителя Миколая Мир Лікійських Чудотворця з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія вікарій Київської Митрополії єпископ Васильківський Миколай, керуючий Південним київським вікаріатством звершив Божественну літургію в храмі на честь святителя Миколая на території 17-ї лікарні міста Києва з нагоди престольного свята.
Його Преосвященству співслужили: настоятель храму, благочинний Печерського благочиння протоієрей Володимир Косточка, благочинний Другого Шевченківського благочиння протоієрей Віталій Бойко, духовенство храму та гості парафії у священному сані.
Після читання Євангелія у архіпастирській проповіді владика розповів про головні чинники подвигу Святителя Миколая. Зокрема, він сказав: «Ім’я святителя Миколая відомо всьому світові. Мабуть, не знайти людини, яка б не чула про цього святого угодника Божого. Знайомлячись з житієм Святителя, розумієш, що йому була особливо притаманна велика любов до Господа і до людей. Любов, яку заповідав людству Господь наш Іісус Христос, яка стала змістом земного життя святителя, суттю його християнського служіння і християнського подвигу. Ставши єпископом Мир Лікійських, він з особливою ревністю присвятив себе служінню Церкві Христовій і народу Божому. Він не шукав свого і не шукав чогось для себе, він жалів оточуючих, свою паству і жив для них. Ось цей подвиг жертовної любові дивує до цих пір все людство.
Як виявляється, дуже не просто, а під час важко людині поділитись своїм майном, своїм житлом, коштами з ближніми. Щось утримує людину в тій чи іншій мірі. Святителя Миколая ніколи нічого не стримувало. Пам’ятаєте, як він підклав сім’ї, яка була приречена на гріх через страждання від злиднів, три мішечки золота — все, що було в його єпархії. Це приклад того, як треба рятувати людину, коли вона у відчаї готова скоїти непоправимий гріх заради уникнення злиднів, саме так було в тій ситуації. І за таку рішучість святителя у милосерді Господь ніколи не полишав його, показуючи, що той, хто є милосердним, ніколи ні в чому не має потреби.
Коли ми даруємо дітям подарунки, — зауважив також владика, — ми не повинні виховувати в них споживацький егоїзм. А навпаки — привчати їх до того, що милості нам подає Господь і Його святі угодники, навчаючи при цьому також бути милосердними до оточуючих, і особливо до тих, хто страждає, бідкується, терпить лихо.
Милосердя, любов, прощення, до яких закликає нас угодник Божий Миколай Чудотворець, особливо актуальні сьогодні для суспільства в наш неспокійний і складний час».
Під час служби Божої преосвященний владика підніс свої молитви за мир в Україні. Після літургії було звершено молебень святителю Миколаю.
На останок єпископ Миколай привітав настоятеля, духовенство та громаду з престольним святом, передав присутнім благословення Предстоятеля Української Православної Церкви, побажав милості Божої та заступництва їхнього небесного покровителя.
Матеріал підготував Сергій Герук
**************************
Див. історію храму на сайті парафії:
http://sv-nikolay.kiev.ua/index.php/o-nashem-khrame/istoriya-sozdaniya-khrama