Понеділок, 13 Травня

Про сайт

Цей інтернет-ресурс є офіційним сайтом Київської Митрополії Української Православної Церкви. Він був створений у 2013 році з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира.

Термін «Київська Митрополія» в історії мав різні значення. Спочатку, після прийняття Руссю християнства, Київська Митрополія була автономною церковною адміністративно-територіальною одиницею, що включала в себе кілька єпархій. До 1686 р. Київська Митрополія була Митрополичим округом у складі Константинопольського Патріархату. У 1686 р. цей округ перейшов до складу Московського Патріархату. У XVIII ст. Київська Митрополія поступово перетворилася на одну з єпархій Російської Греко-Східної Православної Церкви. З поваги до старовини і особливої історичної ролі Київської кафедри її правлячі архієреї зберегли за собою титул Митрополитів.

У ХХ ст. почалося відродження традицій автономного буття Православної Церкви в Україні. З 1990 р. Українська Православна Церква є самокерованою з правами широкої автономії у складі Московського Патріархату. З цього часу Київська Митрополія набула особливого статусу і функцій.

Нині Київська Митрополія виконує дві важливі функції. По-перше, вона є вищим адміністративним апаратом, який допомагає Митрополиту Київському і всієї України здійснювати керівництво Українською Православною Церквою. По-друге, Київська Митрополія виконує функції Єпархіального управління для Київської єпархії УПЦ. Очолює Київську Митрополію Предстоятель УПЦ Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир.

Особливе становище Київської Митрополії у складі УПЦ визначає і особливості інформаційної політики даного сайту. Цей інтернет-ресурс висвітлює діяльність Митрополита Київського і всієї України як глави Митрополії, діяльність вікаріїв Його Блаженства та структур, що діють у складі Київської Митрополії. Разом із тим, сайт висвітлює життя Київської єпархії. Тут розміщена інформація про храми, монастирі та духовенство єпархії. Особливу увагу приділено соціальним та благодійним проектам, які реалізуються в єпархії. Планується регулярно публікувати на сайті корисну інформацію як для духовенства (нормативні документи, богослужбову літературу, зразкові проповіді), так і для мирян (довідники про храми єпархії, методичні матеріали для освітніх установ, відповіді на найбільш злободенні питання).

Сайт створений і для виконання місіонерських завдань. Кожен, хто цікавиться православним віровченням, історією Церкви, особливостями церковного богослужіння, зможе знайти на сайті матеріали просвітницького характеру.

Сайт постійно оновлюється і поповнюється новими матеріалами.
Редакція сайту запрошує до співпраці всіх, хто бажає попрацювати на благо Церкви Христової.

Поставити питання, залишити побажання ви можете за адресою info@mitropolia.kiev.ua