Понеділок, 13 Травня

У столиці піднесені молитви за Україну в день початку військової російської агресії

24 лютого 2024 року, у другу річницю військової агресії РФ проти України, після звершення Божественної літургії у Києво-Печерській Лаврі було звершено соборну панахиду за загиблими та померлими під час цієї війни. Заупокійне богослужіння очолив архімандрит Никон у співслужінні священнослужителів обителі.

У цей день в Академічному храмі КДАіС на честь прп. Іоанна Дамаскина у Свято-Покровському Голосіївському чоловічому монастирі була звершена заупокійна літія.

На Божественній літургії, яка була звершена в цей день, були піднесені особливі прохання про мир на українській землі, про позбавлення від ворога, про здоров’я захисників і захисниць України, щоб Господь зміцнив їх у подвигу воїнського служіння та була прочитана колінопреклонна молитва за мир в Україні.

Заупокійну літію звершив духівник Київських духовних шкіл архімандрит Пантелеімон (Мельник) у співслужінні академічного духовенства та студентів у священному сані.

В Академічному храмі на честь Різдва Божої Матері у Києво-Печерській Лаврі була звершена заупокійна літія, яку очолив проректор з навчально-методичної роботи архімандрит Філарет (Волошин) у співслужінні викладачів Київських духовних шкіл у священному сані.

На виконання благословення Священноначалля УПЦ заупокійні молитви за полеглих захисників України та усіх, хто загинув під час війни, були піднесені у всіх храмах та монастирях Української Православної Церкви.