2 серпня з благословення священноначалія Української Православної Церкви завершив свою роботу ХІІ Київський літній богословський інститут (КЛБІ), в рамках якого відбувся міжнародний круглий стіл на тему “Біоетика”.
Захід відбувся у духовно-просвітницькому соціальному центрі “Ковчег” при парафії преподобної Параскеви Сербської селища Лишня Бишівського благочиння Макарівського вікаріатства Київської єпархії.
Науковий форум очолив голова Синодального комітету з біоетики та етичних питань Української Православної Церкви, вікарій Київської Митрополії, керуючий Макарівським вікаріатством єпископ Макарівський Іларій. Під час засідання були підняті питання абортів, евтаназії, інвалідності, цінності людського життя, секулярного і християнського погляду на них.
У роботі круглого столу взяли участь голова Синодального відділу благодійності і соціального служіння Української Православної Церкви архідиякон Сергій Косовський, настоятель парафії, благочинний Бишівського благочиння, співробітник Комітету з біоетики та етичних питань архімандрит Філарет (Єгоров), директор науково-видавничого об’єднання “Дух і літера”, яке є одним зі співорганізаторів КЛБІ, Костянтин Сігов, ректор Паризької семінарії Сан-Сюльпіс священик Дідьє Берте та інші учасники міжнародного літнього поселення.
Слід зазначити, що тема біоетики є вкрай затребувана зараз. З непростими питаннями стикаються медики, педагогічні та соціальні працівники тощо. Зокрема, Голова Комітету з біоетики та етичних питань єпископ Макарівський Іларій та інші члени Комітету постійно запрошуються для проведення лекцій та зустрічей зі студентами різних фахових галузей.
Архімандрит Філарет, який також є викладачем Вищих богословських курсів ім. св. рівноап. князя Володимира (Київ), підкреслив, що сфера етики та біоетики невід’ємна від сфери соціального та благодійного служіння. Також отець благочинний розповів про курс лекцій з біоетики, який вперше був прочитаний цьогоріч для студентів Вищих богословських курсів.
Владика Іларій зазначив, що літній богословський інститут та заходи, що проводяться в його рамках, – дуже важлива місіонерська справа, яку потрібно продовжувати.