Понеділок, 20 Травня

Єпископ Ірпінський Климент взяв участь у святкуванні 13-річчя прославлення Амфілохія Почаївского

Єпископ Ірпінський Климент взяв участь у святкуванні 13-річчя прославлення Амфілохія Почаївского

12 травня у Свято-Успенській Почаївській Лаврі відбулося святкування на честь 13-ої річниці прославлення преподобного Амфілохія Почаївського. З благословення священноархімандрита Лаври Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія святкову Божественну літургію очолив Високопреосвященніший Марк, митрополит Хустський і Виноградівській.

Йому співслужили митрополити: Луганський і Алчевський Митрофан, Рівненський і Острозький Варфоломій, Тернопільський і Кременецький Сергій, Білоцерківський і Богуславський Августин, Почаївський Володимир, намісник Почаївської Лаври, Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр; архієпископи: Могилів-Подільський і Шаргородський Агапіт, Уманський і Звенигородський Пантелеімон, Житомирський і Новоград-Волинський Никодим, Кіровоградський і Новомиргородський Іоасаф; єпископ Конотопський і Глухівський Роман, а також вікарій Київської Митрополії єпископ Ірпінський Климент. Архієреям співслужили братія Лаври та чисельне духовенство з різних єпархій УПЦ.

Під час літургії була звершена молитва за мир в Україні. Завершилося богослужіння багатотисячною хресною ходою з нетлінними мощами преподобного Амфілохія від Преображенського собору Лаври до Печерного храму.

Наприкінці святкування владика Марк привітав братію Лаври та чисельних паломників із пам’яттю подвижника, котрий ціною свого життя боронив святу Лавру і Православну Церкву в роки панування атеїстичної влади. Він побажав усім мати таку ж ревність у вірі та мужність бути вірним Матері Церкві в часи випробувань.

news.church.ua