Монастирське благочиння

Благочинний київської єпархії у справах монастирів

Даміан, архієпископ Фастівський, вікарій Київської єпархії

Єпископ Фастівський Даміан (у миру Олег Олександрович Давидов) народився 1 грудня 1959 р. у м. Одеса.

У 1990 р. закінчив Одеську духовну семінарію.

З 1 березня 1988 р. — послушник Одеського Свято-Успенського чоловічого монастиря, а з 12 липня того ж року — Святої Успенської Києво-Печерської Лаври.

27 жовтня 1988 р. пострижений у чернецтво з ім’ям Даміан на честь Даміана Печерського, 30 жовтня того ж року висвячений у сан диякона, а 13 листопада — в сан ієромонаха.

У 1992 р. призначений настоятелем столичного Введенського храму на Печерську.

28 квітня 1994 р. нагороджений хрестом з прикрасами. 7 грудня 1996 р., після перетворення парафії на монастир, указом Священного Синоду призначений намісником цього монастиря.

21 квітня 1997 р. зведений у сан архімандрита.

27 листопада 2008 р. нагороджений другим хрестом з прикрасами.

25 серпня 2012 р. обраний єпископом Фастівським, вікарієм Київської Митрополії.

27 серпня у храмі на честь Усіх святих столичного Пантелеймонівського жіночого монастиря у Феофанії Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир очолив наречення архімандрита Даміана (Давидова) на єпископа Фастівського.

Архієрейська хіротонія єпископа Даміана відбулася 30 серпня 2012 року, у соборному храмі столичного Пантелеймонівського жіночого монастиря у Феофанії.

До обов’язків Благочинного у справах монастирів відносяться:

• турбота про виконання у монастирях постанов і вказівок єпархіальної влади;
  • піклування про своєчасне надходження до єпархії внесків від монастирів;
  • попереднє розслідування за вказівкою єпархіального архієрея церковних порушень у монастирях;
  • виконання інших обов’язків, покладених на нього єпархіальним архієреєм.

З благословення єпархіального архієрея Благочинний може скликати намісників і настоятельок монастирів на братські наради з метою розгляду нагальних для чернечого життя потреб єпархії.

Благочинний щорічно подає єпархіальному архієрею звіт про стан монастирів Київської єпархії, за встановленою формою.

При Благочинному Київської єпархії у справах монастирів можуть існувати канцелярія та архів, працівники яких призначаються Благочинним.