Неділя, 12 Травня

Храм ікони Божої Матері Віленсько-Остробрамської

Храм ікони Божої Матері  Віленсько-Остробрамської

вул. Ю. Коцюбинського, 9

Історія парафії бере свій початок в 2002 році, коли з благословення Предстоятеля Української Православної Церкви був заснований храм на честь Віленсько-Остробрамської ікони Божої Матері при Республіканській клінічній лікарні (колишня для працівників водного транспорту) та Київському інституті урології. На Великдень того ж року було здійснено освячення корпусів лікарні, а вже в серпні 2003 року на свято святого великомученика і цілителя Пантелеімона була здійснена перша Божественна літургія. І хоча храм невеликий, але кожне богослужіння в ньому пройняте духом першохристиянським, коли прихід був однією великою сім’єю во Христі. З благословення Блаженнішого Митрополита Володимира храм відвідали багато православні святині, в їх числі і такі чудотворні ікони, як: Боянська ікона Божої Матері, Почаївська ікона Божої Матері, Касперівська ікона Божої Матері, Красноїльська ікона Божої Матері. У храмі знаходиться одна з найбільших святинь – частка Чесного Животворящого Хреста Господня, а також мощевик з 70 частками святих мощей угодників Божих: святого апостола Андрія Первозванного, апостола Варфоломія, апостола Якова (брата Господнього), святителя Миколая Чудотворця, святого великомученика і цілителя Пантелеімона, святого великомученика Георгія Побідоносця, преподобних Києво-Печерських, священомученика Кипріана і багатьох інших святих.

Але головним надбанням є величне зображення Небесної Покровительки храму – Остробрамська ікона Божої Матері. Один спогад про цю ікону наповнює душу людини вірою, надією, безмежною радістю і вливає в серце потік нового життя. Багато людей, обтяжених життєвими турботами або вражених ударами долі, понівечених при нещасних випадках або ощасливлених на землі, але позбавлених спокою своєї душі, поспішають хоч на яксь мить сховатися під покровом Небесної Владичиці. І свої враження, винесені від споглядання Блаженнішого Ліку, зберігають все своє життя. Деякі, маючи багато злих навичок, будучи піддані пристрастям і віддані згубним звичкам, будучи слабкими і немічними, усередині помолившись перед святим образом, повертаються додому втішеними і намагаються не забувати даної ними обіцянки Богу перед іконою Пресвятої Богородиці стати розсудливим і виправитися. І дійсно, інші з них робляться стійкими і отримують благодатну силу від Божої Матері для боротьби з пристрастями, спокусами і диавольскими марами. Заскнілі грішники, осяяні променями благодаті понад і осяяні нею, завдяки заступництву Пресвятої Діви Марії, перед образом Якої вони колінопреклонно щиросердно зізнавалися у своїх гріхах, в виявленнях злої волі і ухилення від шляху християнської істини і правди – дають Господу Богу обітницю виправитися, подібно до євангельського Закхея, який побачив з висоти дерева Божественного Месію і покаявся.

Ніхто не йде від ікони невтішним і не почутим Небесною заступницею і Предстательніцею. Існують свідчення про випадки чудесної допомоги подружжю, які не мали дітей, про благополучне вирішення в пологах, про успішний результат складних операцій після молитов перед Остробрамської іконою. Порівняно недавно Небесна Покровителька дарувала нову велику милість, так як було засвідчено кілька випадків повернення батькам зниклих та викрадених дітей. З благословення Предстоятеля Української Православної Церкви був складений акафіст Остробрамській іконі Божої Матері у Києві, схвалений у березні 2010 року Літургіко-богослужбовою комісією при Священному Синоді Української Православної Церкви. Цей акафіст щотижня читається перед шанованим образом Остробрамської ікони Божої Матері в нашому храмі. В даний час це єдиний храм Остробрамської ікони Божої Матері на території України.

Тел. 098-197-11-71.
Престольне свято: 8 січня.
Сайт: ostrobram.prihod.ru

Comments are closed.