Субота, 18 Травня

В селі Дмитрівка на Київщині мешканці ОТГ вчинили спробу перевести храм до ПЦУ

6 червня 2022 року у селі Дмитрівка Київської області було вчинено спробу перевести парафію Української Православної Церкви на честь Різдва Божої Матері до ПЦУ шляхом голосування територіальної громади.

Як повідомив настоятель храму протоієрей Сергій Кобилянський, протягом двох місяців війни проходив збір підписів серед мешканців усіх населених пунктів Дмитрівської ОТГ для проведення голосування про «перехід» парафії. До території храму прибуло більше 100 людей у супроводі представників ПЦУ та місцевої влади, серед яких мешканців безпосередньо Дмитрівки була лише незначна частина.

При цьому, як зазначає настоятель, на свято Вознесіння Господнього вже було проведено зібрання релігійної громади, на якому віруючі засвідчили свою вірність Українській Православній Церкві, про що було повідомлено як Київську Митрополію, так і органи місцевого самоврядування. Попри це, на голосуванні мешканців ОТГ голоси «проти» від віруючих парафії навіть не були включені в протокол зібрання.

Варто віддати належне присутнім представникам Національної поліції, які запобігли розвитку конфлікту та утримали натовп від провокативних дій.

На даний момент ключі від храму настоятель не віддав. Йому поступають погрози зрізати замок, щоб вже на свято П’ятидесятниці представниками ПЦУ було звершено богослужіння.

Повне відео того, як проходило зібрання Дмитрівської громади, доступне за посиланням >>