У Загальцях від обстрілу зруйновано храм УПЦ

У Загальцях Київської області через обстріл зруйновано Миколаївський храм Української Православної Церкви. Про це повідомив настоятель громади ієрей Сергій Іваніна.

Загальці знаходяться на дорозі до Києва, яка проходить через Бородянку, Немішаєве, Ворзель, Бучу та Ірпінь. Село було довгий час під окупацією, зв’язку з ним не було, і точний час знищення храму невідомий. Імовірно, це сталося у 20-х числах березня. Сам отець Сергій проживав із сім’єю недалеко від Загальців, у мычтечку Немішаєве, яке також було під окупацією. З приходом військ РФ сім’я священника через бої змушена була майже цілодобово сидіти у підвалі, але потім їм у складі автомобільної колони вдалося евакуюватися.

За словами отця Сергія, Миколаївська громада існувала з початку 1990-х років і включала близько 50 активних парафіян. На великі свята в церкві та біля неї (сам храм був невеликим) збиралося кілька сотень людей із 2000 мешканців у Загальцях.

Останнім часом громада намагалася збудувати новий храм, який знаходиться за півкілометра від старого. Але там лише залито фундамент та зведено стіни. У якому стані ця будівля після боїв, наразі невідома.

Загальці дуже постраждали від окупації. Парафіяни розповідають, що в когось просто вибиті вікна, а в деяких на місці будинку одна велика вирва. Головне, щоб усі були живі, про це молимося. Як тепер служитимемо, поки не знаю. Мабуть, доведеться на вулиці», – сказав священник.

spzh.news

В Загальцах от обстрелов разрушен храм УПЦ

В Загальцах Киевской области из-за обстрелов разрушен Николаевский храм Украинской Православной Церкви. Об этом сообщил настоятель общины иерей Сергий Иванина.

Загальцы находятся на дороге к Киеву, которая проходит через Бородянку, Немешаево, Ворзель, Бучу и Ирпень. Село было долгое время под оккупацией, связи с ним не было и точное время уничтожения храма неизвестно. Предположительно, это произошло в 20-х числах марта. Сам отец Сергий проживал с семьей недалеко от Загальцев, в пгт. Немешаево, которое также находилось под оккупацией. С приходом войск РФ семья священника из-за боев вынуждена была почти круглосуточно сидеть в подвале, но затем им в составе автомобильной колонны удалось эвакуироваться.

По словам отца Сергия, Николаевская община существовала с начала 1990-х годов и включала в себя около 50 активных прихожан. На большие праздники в церкви и около нее (сам храм был небольшим) собиралось несколько сотен людей из 2000 проживающих в Загальцах.

В последнее время община пыталась построить новый храм, который находится в полукилометре от старого. Но там лишь залит фундамент и возведены стены. В каком состоянии это здание после боев, пока неизвестно.

«Загальцы очень пострадали от оккупации. Прихожане рассказывают, что у кого-то просто выбиты окна, а у некоторых на месте дома одна большая воронка. Главное, чтобы все оказались живы, об этом молимся. Как будем теперь служить, пока не знаю. Видимо, придется на улице» – сказал священник.

spzh.news