11 листопада 2021 року Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив роботу Міжнародної науково-практичної конференції «Соборність Церкви: богословські, канонічні та історичні виміри», яка проходить в актовому залі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.
Конференція організована Українською Православною Церквою та присвячена обговоренню принципу соборності Церкви, питання першості серед Помісних Церков та кризи в українському і світовому Православ’ї, спричиненої діями Константинопольського патріарха.
Участь у науковому форумі взяли представники семи Помісних Православних Церков з дев’яти країн: Антиохійської, Руської, Сербської, Болгарської, Польської, Православної Церкви Чеських земель і Словаччини та Православної Церкви в Америці.
Після спільної молитви та вступного слова Керуючого справами УПЦ митрополита Бориспільського і Броварського Антонія до учасників конференції звернувся Блаженніший Митрополит Онуфрій.
Предстоятель, зокрема, наголосив на необхідності спільного обговорення проблем Помісними Церквами для того, щоб розв’язати кризу, яка поставила Православний світ на межу розколу.
Потім представниками Помісних Церков були виголошені вітання Святішого Патріарха Сербського Порфирія, Блаженнішого Митрополита Варшавського і всієї Польщі Сави та Блаженнішого Тихона, архієпископа Вашингтонського, Митрополита всієї Америки і Канади.
Митрополит Бориспільський і Броварський Антоній виступив з доповіддю на тему «Соборність Церкви перед викликами сучасності».
Доктор богослов’я, професор Белградського університету єпископ Новосадський і Бачський Іриней з допомогою відеозвязку виголосив доповідь «Тема автокефалии — единственная, которая требовалась для Всеправославного Собора».
Ректор Християнської Богословської Академії у Варшаві архієпископ Вроцлавський і Щецинський Георгій розповів про богословсько-літургічний вимір кафолічності Церкви.
На завершення пленарного засідання ректор Київської духовної академії і семінарії єпископ Білогородський Сильвестр виступив з доповіддю на тему: «Питання про хіротонію розкольників у канонічній традиції Церкви».
Після обідньої перерви роботу форуму продовжили. В очному та онлайн форматах до завершення конференції учасники представлять ще 17 доповідей.