П’ятниця, 17 Травня

У Києво-Печреській Лаврі молитовно вшанували пам'ять Хрестителя Русі святого князя Володимира

У Києво-Печреській Лаврі молитовно вшанували пам'ять Хрестителя Русі святого князя Володимира

28 липня, у день пам’яті рівноапостольного великого князя Володимира, День хрещення Русі, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Божественну літургію на площі перед Успенським собором Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.

Його Блаженству співслужив єпископат майже з усіх єпархій УПЦ – 73 архієреї, а також насельники та гості Лаври у священному сані. За богослужінням молилися тисячі парафіян та прочан, які приїхали до Києва на ювілейне свято з усіх регіонів держави, а також зарубіжні делегації з Білорусії, Молдови, Румунії, Греції.

Під час Малого входу за заслуги перед Українською Православною Церквою та до Дня хрещення Русі Предстоятелем у сан митрополита та архієпископа було возведено архієреїв УПЦ.

Після читання Святого Євангелія Блаженніший владика звернувся до чисельної пастви зі словом проповіді, у якому розповів про вибір рівноапостольним князем Володимиром віри православної для руського народу та про його особисте преображення після святого хрещення. Предстоятель закликав всіх вірних «намагатися бути гідними послідовниками святого предка». «Рівноапостольний князь Володимир для нас є не тільки просвітителем і хрестителем, а й прикладом того, як Божа Благодать може найлютішого грішника перетворити на “красне сонечко”».

За літругією була піднесена сугуба молитва про мир в Україні.

По завершенні богослужіння Блаженніший Митрополит Онуфрій привітав усіх вірних Української Православної Церкви з Днем Хрещення Русі, а також прикликав Боже благословення на усіх присутніх.

Напередодні Предстоятель очолив урочисте Всенічне бдіння також на соборній площі в Лаврі. А молитва паломників до Пресвятої Богородиці у святій обителі продовжувала лунати всю ніч. В Трапезному храмі преподобних Антонія та Феодосія Печерських Києво-Печерської Лаври безперервно здійснювалося читання акафістів перед 11 чудотворними образами.