Субота, 18 Травня

У Києво-Печерській Лаврі проведено наукову конференцію, присвячену 100-річчю мучеництва митрополита Володимира (Богоявленського)

У Києво-Печерській Лаврі проведено наукову конференцію, присвячену 100-річчю мучеництва митрополита Володимира (Богоявленського)

13 березня 2018 року з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія в Актовій залі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври розпочалось пленарне засідання ІХ щорічної студентської конференції «Студентська наука в духовній школі». Цьогоріч, конференція присвячена 100-річчю мученицької смерті священномученика Володимира (Богоявленського), митрополита Київського.

До президіуму увійшли: Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій, Керуючий справами Української Православної Церкви митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, голова Учбового комітету при Священному Синоді УПЦ архієпископ Ніжинський і Прилуцький Климент, ректор Київської духовної академії і семінарії єпископ Білогородський Сильвестр та перший проректор КДА протоієрей Сергій Ющик.

Перед початком пленарного засідання з вступним словом до присутніх звернувся ректор Київських духовних шкіл єпископ Білогородський Сильвестр, який в своїй промові наголосив на важливості подібних наукових форумів.

Участь у роботі конференції беруть представники не тільки духовних шкіл, а також і світських вищих навчальних закладів.

Після цього з вітальним словом до учасників та гостей форуму звернувся Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій. Блаженніший владика розповів про неоціненну роль мучеників в житті Церкви, які своєю кров’ю оросили нашу землю для процвітання Православ’я.

Характеризуючи значення священномученика Володимира, Блаженніший владика зауважив: “Священномученик Володимир – це взірець пастиря, в будь-який час свого життя готовий предстати перед Христом. Він достойно та гідно пройшов свою голгофу та прийняв вінець мучеництва”.

Далі з доповіддю ”Життєвий шлях та мученицький подвиг священномученика Володимира (Богоявленського)” виступив митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, Керуючий справами Української Православної Церкви. У своїй доповіді Його Високопреосвященство висвітлив складний життєвий шлях митрополита Володимира (Богоявленського). Особливу увагу було приділено науковим досягненням священномученика під час студентських років, а також його архіпастирському служінню.

Наступним виголосив доповідь ректор Академії єпископ Білогородський Сильвестр. Тема доповіді – ”Релігійно-етичні принципи в літературній спадщині свяшенномученика Володимира (Богоявленського)”. У ній Його Преосвященство розповів про неоціненну роль літературної діяльності священномученика, котрий всіляко намагався полегшити життя простого народу, що під клеймом соціального комунізму втратив зв’язок з Церквою, а через це і з Богом.

Після перерви конференція продовжить свою роботу у чотирьох напрямках: біблійній, богословській, історичній та церковно-практичній.

kdais.kiev.ua