Субота, 18 Травня

У Києві закінчилися заходи у рамках "Родинного клубу", організованого Відділом у справах сім'ї

У Києві закінчилися заходи у рамках "Родинного клубу", організованого Відділом у справах сім'ї

З благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира по благочиннях столиці протягом травня цього року пройшли заходи в рамках “Родинного клубу”, організованого за ініціативи голови Відділу у справах сім’ї Київської єпархії протоієрея Олега Мельничука. Більше 100 багатодітних родин Києва, мабуть, вперше об’єднались для вирішення нагальних питань для відновлення справжнього діалогу про сімейні цінності.

Відкрили програму травневих заходів “Родинного клубу” у Голосіївському благочинні. Симолічно, що саме у день пам’яті вмч. Георгія Побідоносця на Світлій седмиці після звершення літургії і пасхального хресного ходу настоятель Свято-Вознесенського храму прот. Павел Кирилов звернувся з проповіддю до запрошених сім’ях з дітьми. Висвітливши передумови створення Київського сімейного клубу, отець Павел докладно виклав концепцію і закликав до підтримки і активної участі. «Якщо храм – місце особливої присутності Божої, то сім’я – є мала церква, підставою для якої є взаємна любов і повага. В ідеалі, у православній родині дотримується ієрархія – Бог, чоловік, дружина і діти. Відповідальність один за одного і самодостатність, виховання дітей у православній вірі і добрий особистий приклад, турбота про старших членів сім’ї та дбайливе ставлення до традиційм – все це повинно бути природним і необхідним”, – сказав під час промови Отець Павел.
Він порівняв сферу сімейних відносин кришталевою чашею, наповненою любов’ю і терпінням, повагою і смиренням, лагідністю і послухом, яку підтримують всі члени сім’ї по мірі своїх сил. І той, хто послаблює сім’ю, заради сьогочасної вигоди чи уявної “європейськості”, той руйнує державу. Засідання пройшло в емоційному, але конструктивному форматі. Ніхто не залишився осторонь. Захід об’єднав одразу 36 родин. Причому, з 36 одразу 2 родини нараховували по 8 дітей, 6 родин по 5 дітей і 10 родин по 4 дитини. Вони поділилися своїми досягненнями та розповіли, як вирішують поточні проблеми. Члени клубу були урочисто нагороджені грамотами і великодніми подарунками.

Приємно здивували і дитячі групи. Молодша група підготувала театральну постанову казку-привітання. А старша – подарувала справжній святковий концерт. Після вистави, як звичай, всі бажаючі порадували гостей своїми талантами – представили свої номери. Не забули і про старші покоління – ветеранів Великої Вітчизняної війни. При просвітницькому центрі “Троїцький” під керівництвом директора Хавченко Олени Володимирівни учні організували пам’ятний вечір: «Давним-давно була війна», присвячений пам’яті героям Дня Перемоги.

У Дніпровському благочинні столиці наслідували добрий приклад, також організувавши урочистості з нагоди Святкування пам’яті вмч. Георгія Побідоносця. У день святкування небесного покровителя православного воїнства сім’ї військовослужбовців були нагороджені грамотами “Родинного клубу”.

Символічно дебютував «Родинний клуб» і у Деснянському благочинні, зокрема при храмі свв. мчч. Адріана і Наталії. Перше ознайомлювальне засідання відбулося у Неділю жінок-мироносиць. Після Божественної літургії в одному з класів недільної школи очолив «Родинний клуб» клірик храму ієрей Ігор Кам’яний. На зустрічі з багатодітними сім’ями він розповів про подальшу діяльність клубу і закликав присутніх брати активну участь у цій програмі. «Головне завдання цієї програми – це популяризація сімейних цінностей. Сьогодні – перша ознайомча зустріч, і ми хотіли просто ближче пізнати багатодітних мам і тат парафії, привітати їх з Великоднем, і, звичайно ж, інформувати про те, що при нашому храмі починає діяти така програма для багатодітних сімей, в рамках якої ми повинні, по-перше, пропагувати сімейний спосіб життя, а по-друге – у форматі цього сімейного клубу багатодітні матері і батьки зможуть тут зустрічатися, спілкуватися, ділитися своїми проблемами, досвідом, і, звичайно, будувати міцні дружні відносини між сім’ями і отримувати духовну допомогу», – повідомив отець Ігор.

«Ні держава, ні соціальні служби не приділяють тієї уваги, яку необхідно багатодітній родині: у плані соціальної підтримки, психологічної, а якщо потрібно – і матеріальної. Це є на папері, але, фактично, абсолютно ніякої участі ніхто ніде не висловлює. А моральна підтримка була прийнятна хоча б у розумінні того, що багатодітна сім’я – це нормально і важливо в суспільстві», – сказала Тетяна Пишна, мати трьох дітей, – «І дуже нам радісно, що тепер є і «Сімейний клуб», де буде підтримка і добра порада для вирішення труднощів і проблем у сім’ях. Є багато речей, про які ми, батьки, не знаємо, чи не розбираємося в чому, і вчитися завжди є чому. Також незайвим буде присутність православного психолога, який може дати практичні поради».

У Шевченківському благочинні після Літургії діти учасників клубу багатодітних сімей та діти недільної школи привітали зі святом Жінок-мироносиць своїх мам і наставниць недільної школи, вручивши їм подарунки, зроблені власними руками.
«Родинний клуб» відновлює, таким чином, природню ієрархію.

На думку автора концепції і головного ідеолога «Родинного клубу» протоієрея Олега Мельничука, цитуємо дослівно: «Сімейний клуб – це майданчик для нового діалогу між церквою, як соціальною інституцією, і громадою. Тому необхідно пропагувати та лобіювати цінності традиційної сім’ї, унеможливити маргіналізацію традиційної християнської родини. Сім’я, як один із найважливіших інститутів, віддзеркалює духовне та соціальне становище сучасного суспільства. Реалізація основних функцій сім’ї ускладнюється поширенням безвідповідального батьківства, розлучень, соціального сирітства та інших асоціальних явищ. Усі ці негативні прояви є наслідком неналежного виконання сім’єю як соціальним інститутом своєї основної функції, а саме – виховання дітей і формуванням цінностей майбутнього покоління», – вважає отець Олег. «Але попри явні ознаки кризи інституту сім’ї, цінність сім’ї та довіра до неї у суспільній свідомості досі залишаються стабільно високими. Сім’я, сімейні стосунки мають найвищий пріоритет в українській громаді».

Київський сімейний клуб “Родинний клуб” має своєю метою створити на базі діючих парафій УПЦ активнодіючі сімейні центри, об’єднати й мотивувати активних членів парафій для цілеспрямованого просування ними ідеї цінності й унікальності традиційної сім’ї, багатодітності, культуру й традиції християнської родини. Основними завданнями клуб бачить створення майданчику для дискусій і навчання, що дозволить обговорювати гострі питання щодо функціонування й збереження традиційної родини у сучасних культурних і політичних умовах, навчатися активно й аргументовано відстоювати позиції та цінності традиційної сім’ї в контексті сучасних загроз в соціальній та культурній сферах, формувати навички й уміння відстоювати й просувати цінності і чесноти цнотливості, шлюбу, вірності, материнства, батьківства, ролі чоловіка й жінки.