5 листопада в центральному Будинку ветеранів відбулася передача представникам влади Стародубського району Брянської області та Представництву посольства Естонії в Україні останків двох солдатів Великої Вітчизняної війни, які загинули в 1942 р. на Керченському півострові біля села Глазівка. Червоноармієць Малашенко Михайло Логвинович, опізнаний за медальйоном. Було опізнано і Хооп Артура Едуардовича, молодого рядового червоноармійця. При ньому пошуковики знайшли складаний ніж, на якому було нашкрябано ім’я та дата народження – 07.01.1921.
Рядовий Михайло Малашенко поїде в Брянську область, а червоноармієць Артур Хооп – в рідну Естонію, де його чекає племінник. Солдата буде поховано на півдні країни, в маленькому місті Елва в повіті Тартумаа, поряд з матір’ю і братом.
“У нашій історії це перший випадок, коли естонського солдата повертають додому”, – підкреслив директор Оріссаарского музею військової старовини острова Сааремаа Маргус Сініметс, який взяв участь у церемонії.
Останки рядових Хоопа і Малашенко були знайдені в ході Вахти пам’яті Нижньогірським ПО “Патріот” влітку 2013 р. Всього в ході пошукових робіт виявлено останки 134 солдатів і офіцерів РСЧА. Імена п’ятьох з них вдалося встановити.
На цьому заході з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира був присутній представник Української Православної Церкви, клірик Голосіївського благочиння протоієрей Сергій Крюк. У своєму слові до присутніх він розповів про діяльність Церкви з пастирської опіки ветеранів Великої Вітчизняної війни та їх сімей, а також про турботу Церкви про воїнів-інтернаціоналістів. Було проголошено Вічну пам’ять загиблим героям.
За словами Андрія Лященко, Координатора зі зв’язків з країнами СНД і Балтії російського Міжрегіонального Фонду увічнення пам’яті загиблих при захисті Вітчизни, разом з пошукачами з української ВГО “Закінчимо війну” росіяни вже передали на Україну 17 солдатів, знайдених в різних регіонах Росії. З України прийняли і поховали вдома, в Ленінграді, тепер уже Санкт-Петербурзі, червоноармійця Васильєва. “Сьогодні солдати об’єднали нас кровно і з кримськими друзями. Для нашої пам’яті ні кордонів, ми всі – одна велика похоронна команда Червоної армії, незалежно від того, де живемо і працюємо. Ми повертаємо хлопцям імена і повертаємо їх додому”, – підкреслив Андрій Лященко. Він доставить труну на кордон, у Івангород. У сусідній Нарві його візьмуть представники Військово-історичного клубу “Front line”.
Увечері 5 листопада відбулася зустріч ветеранів військової розвідки, де протоієрею Сергію Крюку вручили медаль “95 років військовій розвідці”.