просп. Миру, 16
Храмовий комплекс православних храмів у місцевості Дарниця було вирішено зводити на ознаменування 1000-ліття Хрещення Київської Русі (1988). За початковим задумом до складу осередку мали увійти великий соборний храм архангела Михаїла, церква Входу Господнього до Єрусалима і хрещальня. У ході реалізації задуму до них було додано церкву вмч. Георгія. Зведено також стилізовані господарчі будівлі. Першу здійснену споруду присвячено пам’яті жертв Чорнобиля, тому весь храмовий комплекс називають “Чорнобильським”.
Церква Входу Господнього до Єрусалима зводилася у 1990-1991 рр. і стала першим діючим храмом, спорудженим у Києві з часів настання радянської доби. Церкву присвячено пам’яті героїв ліквідації наслідків Чорнобильської аварії. На фасаді вміщено бронзову дошку з написом: “Присвячується тим, хто віддав своє життя заради мого життя”. Храм оформлено у стилістиці українського барокко. Струнка однобанна споруда увінчується дерев’яним ліхтарем з маківкою. Над вхідними дверима вміщено ікону “Вхід Господній до Єрусалима”. На захід від храму стоїть дзвіниця-монумент у вигляді увінчаної хрестом арки з дзвоном, біля підніжжя якої насипано курган з іменами загиблих героїв-рятувальників.
Собор архангела Михаїла займає центральне місце у комплексі. Собор має бути триярусним, причому в кожному ярусі розміщуватиметься свій престол. Нині споруджено нижній ярус, перекритий тимчасовим дахом із престолом на честь Різдва Христового. Наявну будівлю витримано в осучаснених давньоруських формах.
Церкву в ім’я вмч. Георгія Побідоносця споруджено у 1997-1998 рр. Її зведенню сприяли державні установи, благодійні фонди та окремі доброчинці. Храм присвячено пам’яті співробітників МВС, які загинули при виконанні свого обов’язку (імена загиблих вміщено на дошках усередині церкви). Будівля одно-банна, її оформлено з елементами давньоруського зодчества. Західний фасад прикрашено мозаїчною іконою вмч. Георгія. У опорядженні інтер’єру використано вітражі з іконописними зображеннями святих та національними елементами.
Тел. 559-60-40.
Престольне свято: 21 листопада, 7 січня, 6 травня, 26 квітня, Вхід Господній в Єрусалим.
Comments 7