11 квітня, у Київській Обласній Державній Адміністрації за участю Голови Київської Обласнгої Ради Качного О.С. та заступника голови Київської обласної державної адміністрації Тетяни Подашевської, начальників структурних підрозділів та уповноважених представників церков та релігійних організацій відбулося розширене засідання робочої групи з підготовки та відзначення на Київщині 1025-ти річчя хрещення Русі.
З благословення Предстоятеля Української Православної Церкви, Блаженнішого Митрополита Володимира в засіданні взяв участь Секретар Київської єпархії, протоієрей Костянтин Пилипчук.
На засіданні заступник губернатора Тетяна Подашевська зазначила: — «Ми повинні сприяти належному відзначенню славетної дати — 1025-ї річниці хрещення Русі, розуміючи важливість цієї історичної події. Сьогодні усвідомлення відзначення релігійних свят та вшанування святих покровителів слугує об’єднуючим фактором у суспільстві».
Київська Обласна Державна Адміністрація звернулась до релігійних організацій з пропозицією провести молебні з нагоди Дня хрещення Київської Русі та повідомила, що прийнято рішення забезпечити систематичне широке висвітлення в засобах масової інформації заходів з підготовки та відзначення в Київській області 1025-річчя хрещення Київської Русі.
Київська Обласна Державна Адміністрація повідомила, що на обласному рівні вирішено провести слідуючі заходи до святкування 1025-річчя хрещення Русі:
— Організувати і провести урочисті заходи з нагоди 1025-річчя хрещення Київської Русі за участю християнських конфесій.
— Організувати виставку архівних документів до 1025-річчя хрещення Київської Русі.
— Забезпечити проведення в навчальних закладах області тематичних заходів з висвітлення історії розвитку християнства в Україні з метою виховання у молоді почуття поваги до духовної спадщини Українського народу (тематичні наукові конференції, круглі столи, громадські читання, уроки, виховні години «Історія староруського християнства», «Християнство за перших руських князів», «Хрещення Русі Володимиром Святим»).
— Провести екскурсії до краєзнавчих музеїв, заповідників, соборів, православних храмів, монастирів з метою виховання в дітей та молоді поваги до духовної спадщини народу.
— Забезпечити показ документальних фільмів про історичний шлях християнства в Україні, визначні пам’ятки сакральної культури в Україні.
— Організувати екскурсії за туристичним маршрутом «Християнські святині Київщини».
— Провести інформаційні та прес-тури за участю провідних національних тур-операторів та представників національних та місцевих засобів масової інформації, зокрема інформаційний тур «Християнські святині Київщини».
— Забезпечити проведення Єдиного дня інформування населення на теми з історії розвитку християнства в Україні.
Також, Київська Обласна Держана Адміністрація буде сприяти представникам громадських організацій, наукових установ та організацій, ученим та громадянам у вільному доступі до розсекречених архівних документів, пов’язаних із переслідуванням та знищенням священнослужителів та церковнослужителів. Сприятиме у підготовці багатотомної Української православної енциклопедії та Енциклопедії сакрального мистецтва України, каталогу зруйнованих храмів і монастирів Київської області. Активізує діяльність науково-дослідницьких товариств учнів-членів обласних територіальних відділень Малої Академії Наук України, спрямовану на вивчення документів і матеріалів про історію християнства в Україні. Здійснить правові, культурно-просвітницькі заходи, спрямовані на забезпечення обліку, належного збереження, використання пам’яток сакральної культури в області та їх популяризації, організацію виставок сакрального та образотворчого мистецтва, проведення тематичних конференцій та круглих столів. Активізує заходи із повернення (передачі) релігійним організаціям культового майна.