11 квітня відбулася зустріч Міністра охорони здоров’я Олега Мусія з представниками Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій України. Українську Православну Церкву з благословення Місцеблюстителя Київської митрополичої кафедри митрополита Чернівецького і Буковинського Онуфрія представляли вікарій Київської Мирополії єпископ Ірпінський Климент, представник УПЦ у Громадській раді при МОЗ України протоієрей Владислав Софійчук та заступник голови Синодального медичного відділу УПЦ протоієрей Генадій Батенко.
Метою зустрічі було відновлення роботи Громадської ради при МОЗ України з питань співпраці з ВРЦіРО, яка впродовж останніх трьох років була призупинена.
“Я бачу нашу співпрацю відкритою, чесною і рівноправною. Переконаний, що ця взаємодія буде корисною для українського народу. У нас спільна гуманітарна місія – охорона здоров’я, і церква завжди йшли поряд. Разом ми зможемо досягти успіху в розбудові суспільства, де морально-етичні засади будуть визначальними, а виконання етичного професійного кодексу, зокрема, кодексу медичного працівника – обов’язковим”, – зазначив Міністр.
Представник Головуючого у ВРЦіРО єпископ Ірпінській Климент подякував Панові Мусію й членам Громадської ради при МОЗ України з питань співпраці з ВРЦіРО за організацію і проведення цієї зустрічі. Його Преосвященство наголосив на важливості тих питань, які внесені в порядок денний найближчих засідань Громадської ради, й висловив сподівання, що співпраця з МОЗ буде мати не декларативний характер, а буде конструктивною й втілиться в реальні справи на благо нашої Вітчизни.
Серед подальших напрямків спільної роботи були визначені наступні напрямки:
– залучення фахівців Церков і релігійних організацій до надання безкоштовної медико-психологічної допомоги всім потребуючим, особливо постраждалим і очевидцям розстрілів людей на Майдані Незалежності у Києві;
– профілактика ВІЛ/СНІД засобами, що не протирічать моралі та не розбещують молодь;
– практичне втілення Державної Програми щодо підготовки молоді до подружнього життя;
– розробка та втілення комплексу заходів, спрямованих на запобігання практиці абортів і підтримку кожної вагітності;
– підтримка здорового способу життя через вдосконалення санітарно-просвітницької роботи та розвиток соціальної реклами;
– співпраця у розвитку паліативної та хоспісної допомоги в Україні.
Учасники зустрічі домовилися доопрацювати угоду про співробітництво та положення про Громадську раду, делегувати до її складу нових представників від церков і релігійних організацій та визначити відповідальних за співпрацю з боку МОЗ.