Понеділок, 20 Травня

Ректор КДАіС вiдкрив виставку, присвячену 400-річчю Київських духовних шкіл

Ректор КДАіС вiдкрив виставку, присвячену 400-річчю Київських духовних шкіл

22 вересня з благословення Предстоятеля Української Православної Церкви, Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія на території Нацiонального Києво-Печерського iсторико-культурного заповiдника у виставковому залі Свято-Успенського собору відкрилась виставка «Православне джерело духовних шкіл», присвячена 400-річчю Київських духовних шкіл.

На виставці представлені святині та унікальні історичні експонати пов’язані з історією Церкви та духовної школи.

«У духовній школі у різні часи було багато особистостей, значних як для церковної історії так і для історії різних держав. Кожне обличчя, представлене на цій виставці – це обличчя епохи, обличчя тривог та переживань, якими жила Церква. І це завжди обличчя віруючої людини, у якої є майбутнє, є перспектива. Багато з тих, кого ми бачимо на цих фото, ми бачимо і на іконах. Вони – взірці духовного та інтелектуального розвитку, їх життєві шляхи – приклади гідного подолання труднощів для кожної людини», – сказав на відкритті виставки Керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільский та Броварський Антоній.

Серед експонатів, які представлені на виставці: напрестольний хрест Єрусалимського Патріарха Феофана (1600 р.), напрестольне Євангеліє Києво-Братського монастиря (1744 р.), копія Києво-Братської ікони Божої Матері (кін. ХІХ ст.), ряд стародруків (ХVІІ ст.), портрети ректорів, оригінальні історичні фотоархіви,  документи та богословські праці (ХІХ ст.), а також ікона Святих випускників Київських духовних шкіл.

Організатори виставки: Київська духовна академія і семінарія УПЦ у співпраці з Національним Києво-Печерським історико-культурним заповідником та музеєм «Православна Україна».

Виставка відбувається на території Нацiонального Києво-Печерського iсторико-культурного заповiдника і триватиме до 11 листопада.

Заповідник працює без вихідних з 09.00 до 18.00, каса – до 17.00. Вхід на територію заповідника – відповідно до встановлених правил. Вхід у виставковий зал Свято-Успенського собору (корпус №80) безкоштовний.

news.church.ua