17 листопада в резиденції Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира у Києво-Печерській Лаврі відбулася робоча зустріч співробітників редакції журналу “Странникъ”, видаваного у Смоленську, з архієпископом Переяслав-Хмельницький і Вишневського Олександром, вікарієм Київської Митрополії.
У зустрічі взяли участь головний редактор міжнародного історико-літературного журналу “Странникъ” Костянтин Забєлін, секретар Спілки фотохудожників Смоленської області Микола Дементьєв, завідувач кафедри православної культури Смоленської обласної універсальної бібліотеки ім. А. Т. Твардовського, заступник головного редактора журналу “Странникъ” Едуард Стороженко.
Під час зустрічі сторони обговорили питання співпраці журналу “Странникъ” з Українською Православною Церквою, спільних видань та публікації в журналі текстів, що висвітлють сучасне життя Православної Церкви в Україні. Також редакція журналу передала Високопреосвященнішому владиці новий випуск журналу “Странникъ”, де опубліковано велику добірку його віршів. Владика Олександр висловив готовність співпрацювати з журналом і передав у дар редакції ряд видань УПЦ.
Головний редактор історико-літературного журналу “Странникъ” вручив високу нагороду міжнародного історико-літературного журналу “Странникъ” архієпископу Олександру орден “За благі справи” І ступеня. Владиці Олександру також була передана нагорода журналу для Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира, яку було вручено в день народження Архіпастиря.
Журнал “Странникъ” було засновано у 1860 році. Він відігравав велику роль у справі релігійної та богословської освіти на Русі. Журнал було закрито радянською владою у 1917 році. Відродження журналу почалося у 2008 році у Смоленську, коли за справу взялася невелика ініціативна група на чолі з нинішнім головним редактором Костянтином Забєліним. Одним з провідних напрямків відродженого журналу, в якому простежується спадкоємність дореволюційної і сучасної традицій, стало завдання формування духовно-морального світогляду суспільства. У журналі публікуються слова, повчання, промови, бесіди та інші повчальні твори, оповідання, нариси, повісті з минулого і сучасного духовенства, сторінки зі старої церковної періодики.