Понеділок, 20 Травня

Предстоятель УПЦ очолив наукову конференцію, приурочену ювілею Харківського собору

Предстоятель УПЦ очолив наукову конференцію, приурочену ювілею Харківського собору

14 березня в актовій залі Києво-Печерської Лаври відбулося відкриття VIІI щорічної конференції «Студентська наука в духовній школі», яка зібрала представників різних духовних і світських вищих навчальних закладів. Пленарне засідання наукової конференції було присвячене 25-річчю Харківського архієрейського собору.

Відкриваючи конференцію, до учасників звернувся Керуючий справами Української Православної Церкви, ректор Київських духовних шкіл митрополит Бориспільський і Броварський Антоній. Його Високопреосвященство зазначив, що на дану конференцію подано велику кількість заявок на участь – 107.

Після чого з вітанням організаторам та учасникам конференції звернувся Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій.

Потім з доповіддю «Харківський собор єпископів Української Православної Церкви 1992 р.: передумови скликання, порядок роботи, прийняті рішення» виступив ректор КДАіС митрополит Антоній.

Також в рамках пленарного засідання прозвучали доповіді викладача Харківської духовної семінарії протодиякона Максима Талалая, студента магістратури КДА ієрея Феодосія Попдякунника і студента Волинської духовної семінарії Михайла Антонюка.

Далі проректор з науково-богословської роботи КДА Володимир Бурега презентував новітні видання Київських духовних шкіл.

На завершення відбулася презентація благодійного фонду Предстоятеля УПЦ Блаженнішого Митрополита Онуфрія, в зв’язку з чим слово було надано одному з найбільш активних благодійників фонду підприємниці Тетяні Засусі. В рамках презентації Митрополит Онуфрій вручив іменні стипендії кращим студентам духовних шкіл Української Православної Церкви та премії викладачам КДАіС, якц здійснили підготовку навчальних посібників в минулому році.
Після пленарного засідання конференція продовжила роботу по 9 секціях.

У роботі конференції також взяли участь архієпископ Ровеньківський і Свердловський Пантелеімон, єпископ Боярський Феодосій, єпископ Ірпінський Климент, декан Православного факультету університету Східного Сараєво протоієрей Дарко Джого і представники Всеукраїнської благодійної організації «Обличчям до істини».

kdais.kiev.ua