Субота, 18 Травня

Предстоятель Української Православної Церкви молитовно відзначив день свого тезоіменитства

Предстоятель Української Православної Церкви молитовно відзначив день свого тезоіменитства

25 червня 2018 року, у понеділок седмиці 5-ї після П’ятидесятниці, день пам’яті преподобного Онуфрія Великого, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Божественну літургію в Успенському соборі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.

Його Блаженству співслужили митрополити, архієпископи та єпископи Української Православної Церкви, архієпископ Берлінський і Німецький Марк (РПЦЗ), а також гості у священному сані та духовенство обителі.

Після читання Святого Євангелія Предстоятель звернувся до пастви зі словом проповіді. Блаженніший Владика розповів про житіє свого небесного покровителя, а також пояснив духовне значення подвигу таких святих пустельножителів для світу. «Ми всі живемо заради молитов тих небагатьох людей, які сховавшись від світу, принесли себе в молитовну жертву Богові. Вони моляться день і ніч та просять милості у Господа для всіх нас. Живши у невіданні від світу, преподобний Онуфрій отримав вічну славу від Бога», — зазначив він.

За богослужінням була піднесена сугуба молитва про мир в Україні.

Після одпусту Блаженнішому Митрополиту Онуфрію проспівали Многоліття. Митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел зачитав Вітальне слово Предстоятелю з Днем його тезоіменитства. Блаженніший Владика подякував за привітання та благословив усіх.

По завершенні богослужіння Архіпастир приймав вітання від пастви.