Предстоятель очолив престольне свято храму на честь Благовіщення Пресвятої Богородиці у Києві

7 квітня 2024 року, у Неділю третю Великого посту, Хрестопоклонну, і день свята Благовіщення Пресвятої Богородиці, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Божественну літургію у Благовіщенському храмі у районі Святошин м. Києва.

Предстоятелю співслужили вікарії Київської єпархії єпископ Вишневський Спиридон, єпископ Ірпінський Лавр, єпископ Бородянський Марк, духовенство собору та гості у священному сані.

На малому вході Блаженніший Митрополит Онуфрій відзначив богослужбовими нагородами духовенство храму.

Після читання Святого Євангелія Блаженніший владика звернувся до вірян зі словом проповіді.

На сугубій єктенії піднесли прохання про мир на українській землі, про позбавлення від ворога, щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки, щоб Господь благословив людей доброї волі, які допомагають нужденним.

В особливій молитві, яка підноситься зараз у храмах УПЦ, Предстоятель попросив у Бога милості українському народу, щоб Господь умудрив владу, зміцнив мужністю воїнів, звільнив полонених, зцілив хворих та дав прихисток тим, хто позбавлений дому.

Блаженніший Митрополит Онуфрій звершив дві хіротонії. Священником став диякон Володимир Гангур, клірик храму на честь святих рівноапостольних Константина і Єлени у Подільському благочинні Києва. На диякона висвячений випускник Київської духовної академії Сергій Фарбатюк.

Богослужіння завершилось поклонінням Хресту Господньому та чином славлення Благовіщення.