Понеділок, 13 Травня

Монастир у селі Фасова на Київщині зазнав артилерійського обстрілу

Під ранок 28 березня 2022 року відбувся обстріл села Фасова, в якому розташовано монастир на честь ікони Божої Матері “Услишательниця”.

Кілька снарядів, вірогідно реактивної системи випального вогню, влучили по території святої обителі. Зруйновано дзвіницю, монашеський корпус. Один із снарядів влучив прямо у келію клірика монастиря ієродиякона Паісія (Олексієвця). Священнослужителю, який дивом залишився живим, вдалося вибратися з-під завалу. Отець Паісій отримав сильні поранення, які призвели до значної втрати крові.

Всередині будівля монашеського корпусу повністю вигоріла, разом з розташованими в ній келіями, трапезною, кухнею, іншими господарськими приміщеннями та всім змістом, що був у них. Також згоріли всі речі монахинь-насельниць, які милістю Божою також залишилися живими.

Єдиний у світі храм на честь ікони Пресвятої Богородиці “Услишательниця”, в якому зберігається цей чудотворний образ, вцілів, у ньому вибило шибки верхніх передкупольних вікон.

Фундатор обителі та настоятель її храмів єпископ Бишівський Кирил, вікарій Київської Митрополії, який під час обстрілу перебував на території обителі, дякує Богові за збережені людські життя та просить у всіх святих молитов за одужання пораненого ієродиякона Паісія та допомогу Божу сестрам обителі та всім постраждалим від обстрілів.

Монастырь в селе Фасовая на Киевщине подвергся артиллерийскому обстрелу

Под утро 28 марта 2022 года произошел обстрел села Фасовая в Киевской области, в котором расположен монастырь в честь иконы Божией Матери “Услышительница”.

Несколько снарядов, вероятно реактивной системы залпового огня, попали по территорию святой обители. Разрушена колокольня, монашеский корпус. Один из снарядов попал прямо в келью клирика монастыря иеродиакона Паисия (Алексеевца). Священнослужителю, чудом оставшемуся в живых, удалось выбраться из-под завала. Отец Паисий получил сильные ранения, которые привели к значительной кровопотере.

Внутри здание монашеского корпуса полностью выгорело, вместе с расположенными в нем кельями, трапезной, кухней, другими хозяйственными помещениями и всем, что было в них. Также сгорели все вещи монахинь-насельниц, которые милостью Божией остались живы.

Единственный в мире храм в честь иконы Пресвятой Богородицы “Услышительница”, в котором хранится этот чудотворный образ, уцелел, в нем выбило стекла верхних предкупольных окон.

Основатель обители и настоятель епископ Бышевский Кирилл, викарий Киевской Митрополии, который во время обстрела находился на территории обители, благодарит Бога за сохранившиеся человеческие жизни и просит у всех святых молитв за выздоровление раненого иеродиакона Паисия и помощь Божью сестрам обители.