Єдність Церкви — сьогодні найважливіше питання для нашої країни, яку і без того «розриває» війна на сході. Про те, чи можливо вилікування церковного розколу, — коментар Керуючого справами Української Православної Церкви митрополита Бориспільського і Броварського Антоній сайту «Православная жизнь»:
Офіційного діалогу в Української Православної Церкви з так званим «Київським патріархатом» на даний момент немає. Рішенням Священного Синоду УПЦ наприкінці лютого нинішнього року була створена комісія для підготовки такого діалогу. Однак, на жаль, після цього взаємини між громадами нашої Церкви та представниками «Київського патріархату» помітно погіршилися.
Тому і сьогодні початок діалогу виглядає вельми проблематичним. Але це не означає відсутності контактів між представниками УПЦ і УПЦ КП. Ми регулярно зустрічаємося в рамках Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій, разом беремо участь у роботі наукових конференцій, у протокольних державних заходах.
Ми закликаємо вірних УПЦ виявляти справжню християнську любов по відношенню до наших братів, які перебувають поза спілкуванням зі світовим Православ’ям. В умовах збройного конфлікту на Сході України ми повинні докласти максимум зусиль, щоб зберегти в країні міжконфесійний та міжрелігійний мир.