28 жовтня у Музеї Духовних Скарбів України (вул. Десятинна,12) відбулася виставка Олени Цимбал, відомого українського модельєра, талановитого дизайнера, переможниці багатьох міжнародних та всеукраїнських конкурсів модного одягу, учасниці українського та європейського тижнів мод, що увійшла в 7 найбільш перспективних і талановитих дизайнерів світу у 2012 році.
У свої 22 роки Альона зарекомендувати себе в світі моди, експериментуючи з різними видами матеріалів, одягу, при цьому кожен раз дивуючи всіх новизною і неординарністю погляду на них. Однак останні розробки молодого дизайнера стали повною несподіванкою для всіх. Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир відзначив Олену Цимбал орденом Святої великомучениці Варвари за ідею створення одягу парафіян з релігійною символікою і її реалізацію.
Своє ноу-хау в цей раз Олена запропонувала в новій для вітчизняної моди сфері – розробці одягу для парафіян християнських храмів. Свою першу експозицію з серії своїх виставок з даноого напрямку Олена присвятила церковній хустці, вінчальному платтю й шалі, вперше ввівши ці терміни в стилістику сучасної моди, що підтверджено патентами України.
З благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира виставку відкрив протоієрей Діонісій Мартишин. Звертаючись до присутніх, він зазначив, що будь-яка сфера людської життєдіяльності може стати конструктивною основою служіння Богу, пошуком гармонії, Божественної слави, величі і богослов’я краси. На думку священика, у світі, обтяженому гріхом, тугою і відчаєм, важливо бачити відблиски прекрасного і великого в людському житті. У даному контексті і сучасна мода, дизайнерські рішення, творчі досліди у виготовленні одягу цілком можуть дати можливість сучасній людині відчути гармонію буття, яку ми осягаємо через красу. Якщо людина прагне змінити світ на краще, перетворити його любов’ю і красою, то вона на правильному шляху. “Щоб там не казали скептики і циніки, але мода, створення красивого одягу – це спроба знайти підстави світлого, нового, радісного досвіду буття у світі гріха, прокляття, хвороби і смерті. Споглядання краси – це шлях осягнення Всевишнього Господа. Християнське розуміння краси мотивує не тільки процеси творчості, мистецтва і поезії, а й створення одягу”, – зазначив протоієрей Діонісій.
В експозиції виставки було представлено 12 картин з дизайнами церковних хусток, вінчальне плаття з шаллю і більше 20 церковних хусток різного дизайну, які можна було розглянути, приміряти, а також придбати. В основі принтів церковних хусток вперше були використані фотографії архітектури православних храмів, склепінь, іконостасів, ікон та інших церковних атрибутів, які незвичайним чином заграли в непередаваних кольорових орнаментах. У своїх роботах Олена поєднала духовні устремління людей до горнього світу і сучасну моду.
На даний час Олена Цимбал готує другу авторську виставку, яку буде відкрито 19 грудня в церковному і культурному комплексі Святої Софії Київської і присвячена вона буде Різдву Христовому. На виставці буде представлено нову колекцію дизайну церковних хусток, шалей, а також скатертин і серветок за темами “Свята Софія Київська” і “Вертеп”. Вперше також буде представлена колекція хусток для церковних аналоїв.