Субота, 18 Травня

Керуючий справами УПЦ щодо ситуації з Лаврою: Ми захищаємо не будівлі, а віру

Якщо люди відчують, що в них забирають святиню, вони будуть готові до великих вчинків, зазначив митрополит Антоній.

Віруючі Української Православної Церкви рішуче налаштовані на захист Києво-Печерської Лаври, тому державній владі потрібно виявити здравість і не допустити протистояння. Про це сказав Керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній на прес-конференції, що відбулася в обителі 15 березня 2023 року.

«Ми люди віруючі, і все уповання в нас на волю Божу. Не знаємо, що відбудеться, але знаємо настрій наших людей, які захищатимуть свої святині. Нам говорять, що сюди можуть прийти люди войовничо настроєні проти нас, навіть ті, хто воюють на фронті. Хотів би сказати, що серед тих, хто воює на фронті, є дуже багато вірних Української Православної Церкви, і я б не хотів, щоби Міністерство культури, держава довела ситуацію до того, що тут, на території Києво-Печерської Лаври, по різні боки протистояння, зустрілися побратими, які зараз захищають нашу країну. Тому ми віримо в здравість, все ще віримо в справедливість, що все відбудеться з розумінням ситуації, яка бентежить не тільки українське суспільство, але вже доносяться сигнали з інших держав – європейських, з інших континентів. Думаю, що Господь напоумить якось наших можновладців, щоби не допустити цього протистояння», – сказав митрополит Антоній.

Як зазначив архієрей, зараз, навіть у будні, в Лаврі багато парафіян та паломників, які, знаючи, що Лавру можуть закрити, «хочуть побувати в печерах і храмах, допоки вони є у канонічній Церкві».

«Але якщо люди відчують, що в них забирають святиню, думаю, вони будуть готові до досить великих вчинків. Просимо зрозуміти: наші парафіяни, наші вірні, братія захищають не просто якісь земні структури, будівлі. Вони захищають свою віру. Ту віру, яка й побудувала ці прекрасні, чудові храми, те чим ми пишаємося, що є візиткою нашої України. Але це все пов’язано з нашою вірою. Це Христос є», – сказав митрополит Антоній.

У зв’язку із цим архієрей нагадав слова подвижника, який пережив події репресій ХХ століття: «Я багато разів дякував Промислу Божому про мене, що я народився в часи гонінь. І велике благодіяння Боже не просто вірити в Бога, але й страждати за Христа».

«Тож люди, які роблять таке горе не тільки братії, а взагалі тілу церковному, мають зрозуміти – віруючі будуть захищати Христа, захищати свою віру. І тому йтимуть щиро, і за це отримуватимуть вінець вічного життя», – підсумував митрополит Антоній.

Нагадаємо, 10 березня 2023 року на адресу монастиря Української Православної Церкви Святої Успенської Києво-Печерської Лаври було надіслано попередження про розірвання договору про використання державного майна. Монахамвказано залишити обитель до 29 березня. Намісник із братією просять молитов.

pravlife.org

Управляющий делами УПЦ по поводу ситуации с Лаврой: Мы защищаем не здания, а веру

Если люди почувствуют, что у них забирают святыню, они будут готовы на великие поступки, отметил митрополит Антоний.

Верующие Украинской Православной Церкви решительно настроены на защиту Киево-Печерской Лавры, поэтому государственной власти нужно проявить здравость и не допустить противостояния. Об этом сказал Управляющий делами УПЦ митрополит Бориспольский и Броварской Антоний на пресс-конференции, состоявшейся в обители 15 марта 2023 года.

«Мы люди верующие, и вся надежда у нас на волю Божию. Не знаем, что произойдет, но знаем настроение наших людей, защищающих свои святыни. Нам говорят, что сюда могут прийти люди воинственно настроенные против нас, даже воюющие на фронте. Хотел бы сказать, что среди воюющих на фронте есть очень много верных Украинской Православной Церкви. И я бы не хотел, чтобы Министерство культуры, государство довело ситуацию до того, что здесь, на территории Киево-Печерской Лавры, по разные стороны противостояния встретились побратимы, которые сейчас защищают нашу страну. Поэтому мы верим в здравость, все еще верим в справедливость, что все произойдет с пониманием ситуации, которая смущает не только украинское общество, но уже доносятся сигналы из других государств – европейских, с других континентов. Думаю, что Господь вразумит как-то наших власть имущих, чтобы не допустить этого противостояния», – сказал митрополит Антоний.

Как отметил архиерей, сейчас, даже в будние дни, в Лавре много прихожан и паломников, которые, зная, что Лавру могут закрыть, «хотят побывать в пещерах и храмах, пока они находятся в канонической Церкви».

«Но если люди почувствуют, что у них забирают святыню, думаю, они будут готовы на великие поступки. Просим понять: наши прихожане, наши верные, братия защищают не просто какие-то земные структуры, здания. Они защищают свою веру. Ту веру, которая и построила эти прекрасные, чудесные храмы, которыми мы гордимся, которые являются визиткой нашей Украины. Но это связано с нашей верой. Это Христос есть», – сказал митрополит Антоний.

В этой связи архиерей напомнил слова подвижника, пережившего события репрессий ХХ века: «Я много раз благодарил Промысл Божий обо мне, что я родился во времена гонений. И великое благодеяние Божие не просто верить в Бога, но и страдать за Христа».

«Так что люди, делающие такое горе не только братии, а вообще телу церковному, должны понять – верующие будут защищать Христа, защищать свою веру. И потому будут идти искренне, и за это будут получать венец вечной жизни», – заключил митрополит Антоний.

Напомним, 10 марта 2023 года в адрес монастыря Украинской Православной Церкви Святой Успенской Киево-Печерской Лавры было направлено предупреждение о расторжении договора по использованию государственного имущества. Монахам предписано покинуть обитель до 29 марта. Наместник с братией просят молитв.

pravlife.org