Субота, 18 Травня

Керуючий справами УПЦ очолив відспівування архімандрита Романа (Подлубняка)

Керуючий справами УПЦ очолив відспівування архімандрита Романа (Подлубняка)

3 червня 2023 року, у Троїцьку батьківську суботу, в храмі на честь преподобного Агапіта Печерського Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври була звершена заупокійна Божественна літургія, після якої був звершений чин відспівування новопреставленого викладача та регента хору Київських духовних шкіл архімандрита Романа (Подлубняка).

Соборне богослужіння очолив Керуючий справами Української Православної Церкви митрополит Бориспільський і Броварський Антоній.

Його Високопреосвященству співслужили: митрополит Ніжинський і Прилуцький Климент, митрополит Львівський і Галицький Філарет, ректор Київської духовної академії і семінарії архієпископ Білогородський Сильвестр, єпископ Переяслав-Хмельницький Діонісій, єпископ Згурівський Амвросій, єпископ Гостомельський Аркадій, члени адміністрації та викладачі Академії у священному сані, духовенство єпархії та Києво-Печерської Лаври, а також гості у священному сані.

Віддати останню шану новопреставленому сьогодні також прийшли випускники Академії і Семінарії різних років, а також усі, хто знав та поважав спочилого отця Романа.

Богослужбові піснеспіви виконували митрополичий хор, хор Київської духовної академії і семінарії під управлінням регента архімандрита Леонтія (Тупкала), а також хор вихованок Городоцького регентського духовного училища. За літургією лунали музичні твори авторства спочилого архімандрита Романа.

Під час Божественної літургії були піднесені сугубі молитви за усіх від віку спочилих, а також за новопреставленого архімандрита Романа.

Після відпусту біля гробу спочилого відбувся чин відспівування. Перед початком відспівування до присутніх звернувся митрополит Антоній. У своєму слові владика зауважив, що новопреставлений отець Роман був світлою, доброю та відкритою людиною. «Він понад усе любив Бога», — сказав Його Високопреосвященство і закликав усіх піднести свої молитви, щоб Всемилостивий Господь упокоїв спочилого у Своїх небесних обителях.

Після завершення чину відспівування усі присутні попрощалися з новопреставленим отцем Романом. Далі для всіх бажаючих була приготована поминальна трапеза.

Поховали отця Романа на монастирському кладовищі у скиту Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, що на вулиці Ягідній.

news.church.ua