Субота, 18 Травня

Керуючий справами УПЦ молитовно вшанував памʼять рівноапостольних Кирила і Мефодія

24 травня 2023 року, в день пам’яті святих рівноапостольних Кирила і Мефодія, учителів Слов’янських, в Академічному храмі на честь Різдва Божої Матері була звершена Божественна літургія, яку очолив Керуючий справами Української Православної Церкви митрополит Бориспільський і Броварський Антоній.

Його Високопреосвященству співслужили викладачі та студенти Київських духовних шкіл у священному сані.

За богослужінням також молились викладачі, студенти та вихованці Київських духовних шкіл, а також парафіяни Академічного храму та паломники Києво-Печерської Лаври.

Богослужбові піснеспіви виконував хор КДАіС під керівництвом регента архімандрита Леонтія (Тупкала).

Під час літургії були піднесені прохання про мир на українській землі, про позбавлення від ворога, щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки, щоб Господь благословив людей доброї волі, які допомагають нужденним.

Наприкінці богослужіння біля памʼятника святим рівноапостольним Мефодію і Кирилу, що знаходиться на площі перед Дальніми печерами Києво-Печерської Лаври, був звершений молебень, після чого митрополит Антоній привітав вірян зі святом і закликав Боже благословення.

Управляющий делами УПЦ молитвенно почтил память равноапостольных Кирилла и Мефодия

24 мая 2023 года, в день памяти святых равноапостольных Кирилла и Мефодия, учителей Славянских, в Академическом храме в честь Рождества Божией Матери была совершена Божественная литургия, которую возглавил Управляющий делами Украинской Православной Церкви митрополит Бориспольский и Митрополит Бориспольский.

Его Высокопреосвященству сослужили преподаватели и студенты Киевских духовных школ в священном сане.

За богослужением молились преподаватели, студенты и воспитанники Киевских духовных школ, а также прихожане Академического храма и паломники Киево-Печерской Лавры.

Богослужебные песнопения исполнял хор КДАиС под руководством регента архимандрита Леонтия (Тупкало).

Во время литургии были вознесены прошения о мире на украинской земле, об избавлении от врага, чтобы Господь смилостивился над нашим народом и сохранил отчаявшихся и потерявших дома, чтобы Господь благословил людей доброй воли, которые помогают нуждающимся.

В конце богослужения у памятника святым равноапостольным Мефодию и Кириллу, который находится на площади перед Дальними пещерами Киево-Печерской Лавры, был совершен молебен, после чего митрополит Антоний поздравил верующих с праздником и призвал Божие благословение.