Понеділок, 20 Травня

Керуючий справами УПЦ молитовно вшанував пам’ять великомученика Георгія Побідоносця попри затримку на блок-пості

Керуючий справами УПЦ молитовно вшанував пам’ять великомученика Георгія Побідоносця попри затримку на блок-пості

6 травня 2023 року, в день пам’яті великомученика Георгія Побідоносця, Керуючий справами Української Православної Церкви митрополит Бориспільський і Броварський Антоній звершив Божественну літургію в храмі на честь преподобного Агапіта Печерсього Києво-Печерської Лаври.

Його Високопреосвященству співслужили братія Лаври у священному сані та запрошене духовенство.

На літургії були виголошені прохання про припинення війни і перемогу України, про здоров’я українських військових та за упокій душ захисників України. Архієрей попросив у Господа змилувалася над народом України, втішити тих, хто у відчаї, надати прихисток тим, хто втратив домівки та благословити тих, хто допомагає нужденним.

Митрополит Антоній мав взяти участь в святковій літургії з нагоди престольного свята головного храму монастиря у селі Городниця, але на блок-посту у Києві його було затримано більше ніж на годину, через що архієрей не стиг в обитель, а повернувся в Лавру. Підставою для перевірки архієрея виявилося внесення владики Антонія до бази сайту «Миротворець».

Керуючий справами розповів цю історію після богослужіння та висловив своє занепокоєння упередженим ставленням до вірних та духовенства УПЦ з боку співробітників силових структур.