Храм на честь Воздвиження Хреста Господнього

Iнформацiя

У 1744 р. живший у печері при Китаївській пустині монах Досифей (прп. Досифея Київська) подарував своєму благодійнику – селянину из с. Пирогова – гроші, що отримав від імператриці Єлизавети Петрівни. На ці кошти стара прихідська церква у с. Пирогові була замінена новою. У 1826 р. тут було побудовано кам’яну Хрестовоздвиженську церкву.

З приходом більшовиків до влади церкву було зруйновано. У 1957р. с. Пирогове включено до складу м. Києва. На перехресті вулиць Краснознаменної та Лауреатської було встановлено пам’ятний хрест, що вказував місце зруйнованого храму. Відродження парафії почалося з 2008 р. У 2009 р. було виділено в оренду землю напроти входу на Пироговський цвинтар. 27 вересня було освячено фундамент храму, а наприкінці листопада встановлено тимчасовий храм. Постійне богослужіння здійснюється з Різдва Христового 2010 р.

У січні 2011 р. почато будівництво нового дерев’яного храму. Воно було закінчено до Пасхи, і першу Літургію було відправлено на Пасху 2011 р. В храмі регулярно відправляється богослужіння. Божественна Літургія здійснюється у недільні та святкові дні о 10.30. З жовтня 2011 р. при храмі функціонує дитяча недільна школа.