Храм на честь Воздвиження Хреста Господнього

Iнформацiя

У 1744 р. живший у печері при Китаївській пустині монах Досифей (прп. Досифея Київська) подарував своєму благодійнику – селянину из с. Пирогова – гроші, що отримав від імператриці Єлизавети Петрівни. На ці кошти стара прихідська церква у с. Пирогові була замінена новою. У 1826 р. тут було побудовано кам’яну Хрестовоздвиженську церкву.

З приходом більшовиків до влади церкву було зруйновано. У 1957р. с. Пирогове включено до складу м. Києва. На перехресті вулиць Краснознаменної та Лауреатської було встановлено пам’ятний хрест, що вказував місце зруйнованого храму. Відродження парафії почалося з 2008 р. У 2009 р. було виділено в оренду землю напроти входу на Пироговський цвинтар. 27 вересня було освячено фундамент храму, а наприкінці листопада встановлено тимчасовий храм. Постійне богослужіння здійснюється з Різдва Христового 2010 р.

У січні 2011 р. почато будівництво нового дерев’яного храму. Воно було закінчено до Пасхи, і першу Літургію було відправлено на Пасху 2011 р. В храмі регулярно відправляється богослужіння. Божественна Літургія здійснюється у недільні та святкові дні о 10.30. З жовтня 2011 р. при храмі функціонує дитяча недільна школа.

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist