Храм на честь великомученика Георгія Побідоносця

Адреса: Привокзальна площа, 1
Телефон: 044 599 44 29

Iнформацiя

Будівництво храму відбувалося одночасно з реконструкцією площі й спорудженням нового Південного залізничного вокзалу. Зведення споруди було здійснено швидко: у квітні 2001 р. було проведено закладку, а 22 серпня того ж року вже відбулося освячення храму. Розписи тривали до 2003 р. На час внутрішніх робіт для богослужінь було влаштовано нижній храм, приміщення якого тепер використовується для недільної школи.

Церкву збудовано й розписано за сприяння Державної адміністрації залізничного транспорту “Укрзалізниця” та Міністерства транспорту України, особисто керівника транспортної галузі Георгія Кірпи. Храм одно-банний, з окремою металевою дзвіницею. Архітектурне вирішення в ув’язці з будівлею Південного вокзалу застосовує сучасні форми, водночас використано елементи давньоруського зодчества. У оформленні інтер’єрів значну роль відіграють іконописні зображення у вітражах.