Храм на честь святителя Петра Могили

Престольне свято:
Дата: 13 Січня. Дата: 26 Серпня.
Адреса: вулиця Академіка Грекова, 20А
Телефон: 067 868 82 68
Сайт: hrampm.org

Iнформацiя

Храм на честь свт. Петра Могили розташований в охоронній культурній зоні на Сирці, поруч із пам’ятником жертвам фашистських розстрілів у 1941-1943 рр. Першу Літургію в храмі святителя Петра Могили на Сирці служили на Лазареву суботу, 22 квітня 2000 р. Тоді храм розміщувався в переобладнаному приміщенні підвалу житлового будинку № 23/8А по вул. Максима Берлінського, воно залишилося в розпорядженні храму під неофіційною назвою «малий храм».

Історія «великого храму» почалася в 2007 р., коли на вул. Щусєва, 12А був розташований храм-намет. 12 вересня 2007 р. було розпочато будівництво дерев’яного храму за цією ж адресою. Будівництво закінчилося в грудні, а 21 червня 2008 р. Блаженніший Митрополит Володимир звершив чин освячення храму на честь святителя Петра Могили, митрополита Київського.

Святині: мощевик з частками мощей багатьох святих, в тому числі мучеників Синайських і Хозевітскіх, Апостолів Андрія і Єрмія, рівноапостольної Марії Магдалини, благовірного князя В’ячеслава Чеського.