Храм на честь преподобного Романа Солодкоспівця

Телефон: 098 440-72-49
Сайт: https://prp-roman-sladkopevets.com.ua

Iнформацiя

Храм міститься на колишній садибі Київського благодійного товариства, де діяли безкоштовна лікарня і амбулаторія для незаможних киян. Первісно – каплиця при лікарні для відспівування померлих, суміщена з моргом; споруджена у 1910 р. під покровительством Єлизавети Трепової, дружини Київського, Подільського і Волинського генерал-губернатора Федора Трепова.

За радянського часу в комплексі садиби залишилися медічні установи (поліклініка 11-ї лікарні). Будинок каплиці тривалий час використовувався для моргу, згодом – для господарчих потреб. У 1999-2000 рр. його реконструйовано і перетворено на церкву, яку у жовтні 2000 р. було освячено.

Храм увінчаний двома дерев’яними банями. Перед храмом споруджено окрему цегляну аркову дзвіницю та встановлено барельєфне зображення Розп’яття Спасителя.