Понеділок, 20 Травня

День свого народження Предстоятель Української Православної Церкви провів у молитві на Святій Горі

День свого народження Предстоятель Української Православної Церкви провів у молитві на Святій Горі

5 листопада, у день свого народження, Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив богослужіння у Руському на Афоні Свято-Пантелеймонівському монастиріна, що на Святій Горі.

Увечері 4 листопада відбулася зустріч Його Блаженства з ігуменом святогірської обителі схиархімандритом Єремією (Алехіним), якому нещодавно виповнилося 100 років. «Дуже раді всі ми з братією, що Ви прибули сюди, щоб благословити нас і помолитися разом з нами», – такими словами привітав дорогого гостя 100-річний афонський старець.

Блаженніший владика попросив отця-ігумена молитися за Українську землю та її народ. На що отець Єремія запевнив Предстоятеля Української Церкви, що сам він і вся братія монастиря невпинно моляться про мир в Україні.

Того ж дня Архіпастир молився в Пантелеймонівському монастирі за вечірнім богослужінням, допомагаючи братії співати на хорі. На повечір’ї Його Блаженство читав акафіст Божій Матері. Всю ніч він також провів у молитвах, взявши участь у всеношній, а вранці очолив Божественну літургію в Свято-Покровському соборі обителі. Так, в молитвах і пості Предстоятель УПЦ зустрів свій 71-й рік народження.

Після богослужіння в обителі відбулася традиційна братська трапеза, по закінченні якої Митрополит Онуфрій нагородив ігумена Пантелеймонова монастиря отця Єремію панагією, яку сам поклав на його плечі. Його Блаженство звернувся до старця-ігумена з такими словами: «Дорогий батюшка, отець Єремія! Ви нещодавно святкували свій 100-річний ювілей. Я дуже хотів приїхати на це знаменне свято, щоб особисто привітати Вас, але за мої гріхи Бог не удостоїв мене такої честі. Всі афонські ігумени носять панагії, тільки Ви ніколи її не надягаєте. Тому ми вирішили на честь Вашого ювілею піднести Вам в дар панагію. Аксіос!»

За матеріалами afonit.info