Православні християни сьогодні святкують Великий Четвер, який у народі називають Чистим – день установлення Євхаристії, Таїнства Причастя. Як повідомляє Центр інформації Української Православної Церкви, говорячи про історію свята, Керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський i Броварський Антоній нагадав про те, що Таїнство Причастя було встановлене самим Господом на останній трапезі з апостолами – Тайній вечері.
«Перед установленням Таїнства Євхаристії Спаситель омив ноги учням і сказав:«Отже, якщо Я, Господь і Учитель, умив вам ноги, то і ви повинні вмивати ноги один одному. Бо Я дав вам приклад, щоб і виробили так само, як Я зробив вам».(Ін. 13, 14-15). Господь показав, що істинні любов і смиренність нікого не принизять, а підносять і спасають людину, роблять її стійкою перед спокусами. Згадуючи ці євангельські події, щороку перед Храмом Гробу Господнього Патріарх Єрусалимський омиває ноги 12-ти священнослужителям, які символізують 12 апостолів», – розповів митрополит Антоній.
За словами митрополита Антонія, напередодні Чистого Четверга важливо підготуватися до сповіді, Причастя і відвідати богослужіння. «Навести порядок у домі напередодні Великодня – теж правильно. Та не варто віддавати цьому всі сили. Набагато важливіше відвідати богослужіння Страсної седмиці, очистити душу для зустрічі з Воскреслим Господом, щоби приготування до Пасхи стало не просто дотриманням традицій, а проявом духовного життя. Гріх обтяжує, і в боротьбі з ним ми потребуємо постійної підтримки – Причастя Тіла і Крові Христової. Відомі випадки, коли Бог відкривав тим, хто сумнівався, що в Чаші справжні Тіло і Кров Христа: вино і хліб набували фізичних властивостей людської крові і плоті», – зазначив владика Антоній.
Говорячи про церковні традиції, він додав, що в цей день на літургії готують Святі Дари, якими протягом року причащаютьхворих удома та в лікарнях.
На вечірньому богослужінні у Страсний Четвер, коли читають 12 уривків із Євангелія про Страсті Христові, віряни моляться з запаленими свічками. Після служби, за традицією, вогонь намагаються донести додому, щоб нанести зображення хреста при вході в помешкання.