Субота, 18 Травня

Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив Божественну літургію Великої Суботи

Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив Божественну літургію Великої Суботи

15 квітня 2023 року, у Велику Суботу, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Божественну літургію у храмі на честь преподобного Агапіта Печерського Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.

Предстоятелю співслужили: Керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, єпископ Ірпінський Лавр, єпископ Бородянський Марк та духовенство монастиря.

Після читання Святого Євангелія Блаженніший владика звернувся до пастви зі словами проповіді.

За літургією піднесли прохання про мир на українській землі, про позбавлення від ворога, щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки, щоб Господь благословив людей доброї волі, які допомагають нужденним. Предстоятель попросив у Бога милості українському народу, щоб Господь умудрив владу, зміцнив мужністю воїнів, звільнив полонених, зцілив хворих та дав прихисток тим, хто позбавлений дому.

Блаженніший Митрополит Онуфрій звершив дияконську хіротонію Сергія Васильченка. Новий диякон служитиме у монастирі на честь ікони Божої Матері “Услишательниця” в с. Фасова.

Наприкінці богослужіння Предстоятель за церковною традицією звершив молитву на благословіння хлібів та вина. Насамкінець Блаженніший владика вклонився Плащаниці Спасителя і привітав паству з благословенною Суботою та прийдешнім святом Світлого Христовоо Воскресіння.

news.church.ua