Понеділок, 20 Травня

Архієпископ Макарівський Іларій звершив літургію на раці з мощами апостола Фоми в Італії

Архієпископ Макарівський Іларій звершив літургію на раці з мощами апостола Фоми в Італії

24 ceрпня, перебуваючи з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія на міжнародній науково-практичній конференції, присвяченій пам’яті митрополита Сурозького Антонія (Блума), вікарій Київської Митрополії архієпископ Макарівський Іларій відвідав місто Ортона (Італія). У крипті кафедрального собору міста зберігається рака з мощами святого апостола Фоми, на якій владика звершив Божественну літургію.

Його Високопреосвященству співслужили: настоятель Свято-Амвросіївської парафії міста Мілан архімандрит Амвросій (Макар), прес-секретар Макарівського вікаріатства архімандрит Філарет (Єгоров), православні священнослужителі України, Італії, Молдови. За богослужінням молилися православні паломники, що прибули до Ортони з різних країн. Були присутні представники місцевої муніципальної громади.

Після сугубої єктенії архієпископ Іларій виголосив молитву за Україну. Молитву за мир у нашій Батьківщині піднесли також італійською мовою. Було звершено літію за убієнними воїнами та всіма загиблими на Сході України.

Після завершення богослужіння архієпископ Іларій звернувся зі словом настанови та привітав наших співвітчизників з Днем незалежності України. Вікарій Київської митрополії передав благословення і привітання Предстоятеля УПЦ, особливо звертаючись до представників української православної діаспори.

Цього ж дня владика Іларій помолився за нашу землю в місті Лоретто, де зберігається давня християнська святиня – Дім Пресвятої Богородиці.

Напередодні керуючий Макарівським вікаріатством зустрівся з дітьми з сімей українських військовиків, поранених у зоні АТО, та дітьми із сімей вимушених переселенців, які мешкають у Макарівському районі. Для них зусиллями волонтерів Макарівського вікаріатства та волонтерської групи «Київ-Мілан» було організовано відпочинок в Італії. Архієпископ Іларій подякував італійським сім’ям, які прийняли дітей з України.