Вівторок, 14 Травня

Представники ПЦУ за сприяння місцевої влади захопили приміщення храму у селі Дмитрівка

16 липня 2022 року представники ПЦУ захопили приміщення храму на честь Різдва Божої Матері у селі Дмитрівка Бучанського району.

Як повідомив настоятель парафії протоієрей Сергій Кобиляцький, він дізнався про «перереєстрацію» реігійної громади після того, як були змінені замки усіх парафіяльних приміщень.

Отець Сергій зазначив, що на підставі протоколу зборів територіальної громади були внесені відповідні зміні до держреєстру. Службою з аварійного відмикання замків у присутності голови Дмитрівської ОТГ, новопризначеного «настоятеля», представників Національної поліції та ЗСУ були замінені замки на нові.

Настоятелю погрожували за його присутність на території храму, до якого він тепер «не має ніякого відношення» та навіть намагалися вручити повістку до військкомату.

Священнослужитель звернувся з позовом до суду, адже всі необхідні документи, які підтверджують підлеглість релігійної громади УПЦ є, але йому було відмовлено «за відсутністю складу злочину».

Нагадаємо, 6 червня цього року було вчинено спробу захопити храм, після чого церкву було опечатано. Настоятель з прихожанами останнє богослужіння звершили просто неба на день пам‘яті апостолів Петра і Павла. Протоієрей Сергій Кобиляцький побудував цей храм та очолює парафію протягом 27 років