П’ятниця, 17 Травня

Представники ПЦУ вчинили протизаконних дій щодо Архангело-Михайлівської парафії містечка Білогородка

12 січня 2023 року представники ПЦУ переоформили парафію на честь Архістратига Божого Михаїла у містечку Білогородка Київської області до своєї юрисдикції.

Як повідомив настоятель храму протоієрей Вячеслав Лазорик, були внесені зміни до Держреєстру існуючої парафії і змінено її структуру та керівника.

«Підставою для внесення змін стали протоколи зібрання територіальної громади Білогородки від 22 грудня 2022 року. При чому, зібрання відбулося ще влітку минулого року, а новіші протоколи мають всі ознаки фальсифікації, оскільки містять у собі персональні дані тих, кого не було минулого зібрання. Ще у 2013 році я вніс всі необхідні зміни до Держреєстру, а тепер під тим самим номером державний реєстратор, чомусь з КМДА, змінив керівника релігійної організації», – сказав священик.

Слід зазначити, що чинний настоятель провів збори релігійної громади 29 травня 2022 року і відповідний протокол було затверджено Предстоятелем Української Православної Церкви. В той же час влітку були проведені альтернатівні збори територіальної громади, на яких було підтримано перехід парафії до ПЦУ. Про результати зібрання, а саме про бажання залишитись в підпорядкуванні УПЦ, було повідомлено Київську обласну військову адміністрацію.

Проте, контроль над парафіяльними приміщеннями представники ПЦУ ще не отримали. Отець Вячеслав збирається писати заяву в поліцію та позов до суду на державного реєстратора, який вніс зміни до реєстру, та разом з прихожанами будуть відстоювати свою церкву.

Представители ПЦУ совершили противозаконные действия в отношении Архангело-Михайловского прихода пгт Белогородка

12 января 2023 года представители ПЦУ переоформили приход в честь Архистратига Божьего Михаила в пгт Белогородка Киевской области в свою юрисдикцию.

Как сообщил настоятель храма протоиерей Вячеслав Лазорик, были внесены изменения в Госреестр существующего прихода и изменена его структура и руководитель.

«Основанием для внесения изменений стали протоколы собрания территориальной общины Белогородки от 22 декабря 2022 года. Причем, собрание состоялось еще летом прошлого года, а более новые протоколы имеют все признаки фальсификации, поскольку содержат персональные данные тех, кого не было на прошлом собрании. Еще в 2013 году я внес все необходимые изменения в Госреестр, а теперь под тем же номером государственный регистратор, почему-то из КГГА, сменил руководителя религиозной организации», – сказал священник.

Следует отметить, что действующий настоятель провел собрание религиозной общины 29 мая 2022 года и соответствующий протокол был утвержден Предстоятелем Украинской Православной Церкви. В то же время, летом было проведено альтернативное собрание территориальной общины, на котором был поддержан переход прихода в ПЦУ. О результатах собрания, а именно о желании остаться в подчинении УПЦ, была уведомлена Киевская областная военная администрация.

Однако контроль над приходскими помещениями представители ПЦУ еще не получили. Отец Вячеслав собирается писать заявление в полицию и в суд на государственного регистратора, который внес изменения в реестр, и вместе с прихожанами будут отстаивать свою церковь.