Єпископ Васильківський Миколай відправив літургію в храмі на честь мучеників Бориса і Гліба в с. Козин

6 серпня, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира, з нагоди престольного свята, єпископ Васильківський Миколай, вікарій Київської Митрополії, відправив Божественну літургію в храмі на честь мучеників Бориса і Гліба в селі Козин Київської області.

Його Преосвященству співслужили: глава Адміністративного апарату Київської Митрополії протоієрей Володимир Коцаба, настоятель храму і благочинний Українського благочиння Переяслав-Хмельницького вікаріатства протоієрей Петро Артерчук та духовенство Київської єпархії.

За богослужінням молилися голова Козинської селищної ради Валерій Гартік та численні віряни, що прийшли розділити радість престольного свята.

Після Євангельського читання єпископ Миколай виголосив проповідь в якій відмітив подвиг та особистий приклад Бориса і Гліба для наслідування кожного християнина: «На зломі язичницької епохи Київської Русі, коли християнство витіснило ідолослужіння, святі брати Борис і Гліб явили себе як істинні християни та, на противагу язичництву, показали приклад істинного смирення і непротивлення злу. Коли їх брат князь Святополк у пориві боротьби за престол Києва пішов на вбивство, брати-мученики виявили воістину Божественну любов, прийнявши смерть. Цей вчинок є подібним до жертовного подвигу Сина Божого, якого Бог не пожалів віддати задля спасіння кожного», — зазначив владика.

Наприкінці богослужіння було відправлено чин «Славлення» святим мученикам і виголошено «Многоліття» Святішому Патріарху Кирилу і Блаженнішому Митрополиту Володимиру. Єпископ Миколай поздоровив настоятеля храму протоієрея Петра, та прихожан парафії з престольним святом та побажав всім допомоги Божої. Також Його Преосвященство передав благословення Предстоятеля УПЦ.