Субота, 11 Травня

Архієпископ Білогородський Сильвестр звершив відспівування засновника Свято-Михайлівської парафії містечка Білогородка Миколая Березіна

3 березня 2023 року з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія вікарій Київської Митрополії архієпископ Білогородський Сильвестр звершив чин відспівування одного із засновників Архангело-Михайлівської парафії містечка Білогородка – Березіна Миколи Костянтиновича, який відійшов до Господа 2 березня 2023 року на 76-му році життя після тривалої тяжкої хвороби.

Як зазначено на фейсбук-сторінці Архангело-Михайлівського храму, спочилий був неординарною, сильною духом особистістю, яка не уявляла свого життя без Церкви, саможертовно і віддано служила Богу. У 1990 році, дякуючи ініціативній групі мешканців села Білогородка на чолі з Миколою Костянтиновичем Березіним, розпочалося відродження духовності у Білогородці, а 30 травня 1990 року було зареєстровано релігійну громаду Української Православної Церкви на честь Архістратига Михаїла.

Микола Костянтинович був нагороджений багатьма орденами Української Православної Церкви, був також благодійником у справі будівництва багатьох храмів Київської, Білоцерківської та інших єпархій УПЦ.

Чин відспівування був звершений в Архангело-Михайлівському храмі у містечку Білогородка Бучанського району Київської області, який відкрили після опечатування для звершення цього богослужіння. Нагадаємо, 24 лютого 2023 року прихильники ПЦУ, використовуючи болгарку, спробували захопити храм. Зрештою, сторони домовилися опечатати вказаний храм до відповідного рішення суду.

Його Високопреосвященству співслужили: благочинний Вишневського благочиння протоієрей Василій Русінка, благочинний Білогородського благочиння і настоятель храму протоієрей Вячеслав Лазорик, благочинний Боярського благочиння протоієрей Володимир Паращак, а також духовенство парафії та гості у священному сані.

Перед початком відспівування архієпископ Сильвестр звернувся до присутніх з архіпастирським словом.

Провести у останню путь прийшли рідні і близькі спочилого, місцеві жителі та ті, хто знав новопреставленого Миколая.

Богослужбові піснеспіви виконував студентський хор Київських духовних шкіл під управлінням ієродиякона Іоасафа (Миронова).

Поховання спочилого відбулось на місцевому кладовищі.

Архиепископ Белогородский Сильвестр совершил отпевание основателя Свято-Михайловского прихода пгт Белогородка – Николая Березина

Архиепископ Белогородский Сильвестр совершил отпевание основателя Свято-Михайловского прихода пгт  Белогородка – Николая Березина

3 марта 2023 года по благословению Блаженнейшего Митрополита Киевского и всея Украины Онуфрия викарий Киевской Митрополии архиепископ Белогородский Сильвестр совершил чин отпевания одного из основателей Архангело-Михайловского прихода пгт Белогородка – Березина Николая Константиновича, который отошел ко Господу 2 марта 2023 года на 76-м году жизни после продолжительной тяжелой болезни.

Как отмечено на фейсбук-странице Архангело-Михайловского храма, усопший был неординарной, сильной духом личностью, которая не представляла своей жизни без Церкви, самоотверженно и преданно служила Богу. В 1990 году, благодаря инициативной группе жителей села Белогородка во главе с Николаем Константиновичем Березиным, началось возрождение духовности в Белогородке, а 30 мая 1990 года была зарегистрирована религиозная община Украинской Православной Церкви в честь Архистратига Михаила.

Николай Константинович был награжден многими орденами Украинской Православной Церкви, был благотворителем по строительству многих храмов Киевской, Белоцерковской и других епархий УПЦ.

Чин отпевания был совершен в Архангело-Михайловском храме в пгт Белогородка Бучанского района Киевской области, который был открыт после опечатывания для совершения этого богослужения. Напомним, 24 февраля 2023 года сторонники ПЦУ, используя болгарку, попытались захватить храм. В конце концов, стороны договорились опечатать указанный храм до соответствующего решения суда.

Его Высокопреосвященству сослужили: благочинный Вишневского благочиния протоиерей Василий Русинка, благочинный Белогородского благочиния и настоятель храма протоиерей Вячеслав Лазорик, благочинный Боярского благочиния протоиерей Владимир Паращак, а также духовенство прихода.

Перед началом отпевания архиепископ Сильвестр обратился к собравшимся с архипастырским словом.

Провести в последний путь пришли родные и близкие усопшего, местные жители и те, кого знал новопреставленного Николая

Богослужебные песнопения исполнял студенческий хор Киевских духовных школ под управлением иеродиакона Иоасафа (Миронова).

Захоронение усопшего произошло на местном кладбище.