Четвер, 16 Травня

До Десятинного монастиря прибуває чудотворний образ святителя Миколая ("Чорнобильський")

До Десятинного монастиря прибуває чудотворний образ святителя Миколая ("Чорнобильський")

З благословення Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія у Десятинному монастирі на честь Різдва Пресвятої Богородиці з 4 по 13 березня перебуватиме чудотворний образ святителя Миколая Чудотворця (“Чорнобильський”). Зустріч відбудеться 4 березня о 13:00.

В храмі щодня будуть звершувати молебні, читати акафіст святителю Миколаю з освяченням води. Храм буде відкритий з 8:00 до 19:00.

_____________

Перші офіційні відомості про ікону відносяться до 1840 р. Згідно “Історичним нотаткам” професора Лаврентія Похелевича, ікона в місті шанувалася як чудотворний образ, що зцілював багатьох. Образ постійно знаходився в церкві міста Чорнобиль. У 1920 р. святий образ був підданий атеїстичному знущанню: ризу з ікони зірвали і хотіли здати в металобрухт, сама ікона розрубана на 3 частини. Віруючі врятували ікону і до 1942 р. вона перебувала в благочестивій родині. У роки радянської влади церква залишалася діючою, і багато безнадійно хворих отримували від чудотворного образу зцілення і допомогу. І ось вибухнув 1986 р.: через страшну аварію на АЕС місто спорожніло, весь район був евакуйований. Церкву багато разів намагалися пограбувати, але святитель Миколай чудним образом не давав грабіжникам змоги здійснити свої плани. У 1990 р. в зоні відчуження з небувалою силою поширилися лісові пожежі, вогонь вже підходив впритул до житла самоселів. Зневірені люди вийшли назустріч вогню з іконами, серед яких був і “Чорнобильський” образ святителя Миколая. І всі стали свідками ще одного дива: на очах у всіх верховий вогонь раптом повернув в сторону річки і швидко згас. В даний час чудотворний образ перебуває в храмі на честь пророка Божого Іллі.

Детальніше на desyatynniy.org