12 лютого, у день шанування святителів Іоанна Златоустого, Василія Великого і Григорія Богослова, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія вікарій Київської Митрополії єпископ Васильківський Миколай, керуючий Південним київським вікаріатством, звершив Божественну літургію в храмі на честь Трьох Святителів, що у Святошинському благочинні (вул. Рикова, 1).
Його Преосвященству співслужили: благочинний Святошинського благочиння і настоятель храму протоієрей Діонісій Дунаєв, благочинний Печерського благочиння протоієрей Володимир Косточка та священнослужителі Києва.
Символічно, що саме землі Святошинського району у ХІІ ст. належали князю, правнуку рівноапостольного Ярослава Мудрого, який згодом зрікся свого князівства і прославився святим життям у Києво-Печерській Лаврі, прийнявши постриг с ім’ям Миколи і за святе життя був прозваний Святошею (його святі мощі почивають у печерах Києво-Печерської Лаври). Звідси і історична назва місцевості. Саме тут православні кияни вирішили відродити Трьохсвятительську парафію, яка у 30-х роках минулого сторіччя була ліквідована, а старовинний Трьохсвятительський храм зруйновано. Залишилася лише назва вулиці – Трьохсвятительська, що поблизу Софійської площі столиці. На жаль, відродити храм на історичному місці не було можливості. Тому на початку 1990-х років було засновано однойменну парафію у Святошинському районі.
Саме про подвиг і неоціненне значення в історії Церкви Трьох Святителів – Іоанна Златоустого, Василія Великого і Григорія Богослова – говорив в своїй проповіді після читання святого Євангелія Преосвященний єпископ Миколай. Він нагадав, що ці стовпи світового Православ’я богословськими трудами, проповідями, своїм полум’яним святим життям і подвигом перемогли і попалили усілякі поганські і єретичні рухи, які через людей насилав по заздрощі на Церкву Христову ворог роду людського. Любов віруючих до цих подвижників була настільки велика, що в Церкві відбулися поділи за симпатіями. Одні називали себе василіанами, інші григоріанами, треті – іоанітами. Божим Промислом у 1084 році ці три святителя явилися митрополиту Евхаітському Іоанну і оголосили, що вони рівні перед Богом і їх треба поминати разом. З того часу, саме 12 лютого (за новим стилем), їм встановлено загальний день пам’яті. Преосвященний владика закликав паству уподоблятися у вірі цим православним світильникам, жити во Христі Ісусі і не боятися ніяких труднощів, не піддаватися віянням часу, який культивує любов до статку, багатства і розкоші. «Якщо ми будемо жити з Богом, і Христос буде в нашому серці, то і у простому наметі ми будемо, як у раю. А без Бога і у розкішному палаці людина буде нещасною і одинокою, – сказав на завершення єпископ. – Нехай милість Божа по молитвам святителів Іоанна Златоустого, Василія Великого і Григорія Богослова буде з усіма вами».
На сугубій ектенії Преосвященний владика виголосив молитву про низпослання миру для України.
Після хресної ходи і водоосвятного молебню єпископ Миколай ще раз привітав усіх присутніх з престольним святом і передав благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія.
Після закінчення богослужіння для парафіян було організовано спільну трапезу.
Прес-служба Київської Митрополії