28 листопада, у день пам’яті преподобного Паїсія Величковського, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія вікарій Київської митрополії архієпископ Макарівський Іларій, керуючий Макарівським вікаріатством, звершив Божественну літургію в храмі на честь преподобної Параскеви Сербської у селі Лишня.
Його Високопреосвященству співслужили благочинний Бишівського благочиння і настоятель парафії архімандрит Філарет (Єгоров) та клірики Макарівського вікаріатства. За богослужінням молилися депутати місцевих рад, представники громадськості Макарівського району. Богослужбові піснеспіви виконував молодіжний хор Макарівського вікаріатства (регент Ольга Амєліна).
Після Євангельського читання Високопреосвященний владика вимовив проповідь, у якій наголосив, що християнину необхідно завжди перебувати в молитві. Священнослужителі піднесли сугубу молитву за мир в Україні.
По завершенні Божественної літургії відбувся чин Славлення перед іконою преподобного Паїсія з піднесенням молитви до святого.
Архієпископ Іларій привітав усіх із початком Різдвяного посту та днем пам’яті відроджувача духовного життя і старецтва на Русі, а настоятеля та благочинного отця Філарета – з 20-літтям ієрейської хіротонії. Керуючий Макарівським вікаріатством вручив грамоти учасникам щорічного міжнародного фестивалю православних кантів «Параскева», який відбувся у Бишівському благочинні. Також Його Високопреосвященство передав благословення Предстоятеля Української Православної Церкви.
Архімандрит Філарет подякував архієпископу Іларію за звершену Божественну літургію та передані благословення і привітання Його Блаженства.
Цього ж дня в бібліотеці парафіяльного духовно-просвітницького центру «Ковчег» відбувся круглий стіл «Преподобний Паїсій Величковський між Афоном та Україною». Учасники почули привітання та повідомлення протоієрея Василія Чіобану (Православна Церква Молдови), кандидата культурології, наукового співробітника Національного університету «Києво-Могилянська академія» Дар’ї Морозової, дослідника спадщини Паїсія Величковського з Італії Адальберто Майнарді, архієпископа Макарівського Іларія, священнослужителів Макарівського вікаріатства, члену Конгресу літераторів України, представниці літературної студії «Сузір’я» Макарівського ЦТДЮ ім. Димитрія Ростовського Паші Гран та інших.
Підводячи підсумки наукової зустрічі, присвяченої преподобному Паїсію, модератор архімандрит Філарет зазначив, що святий зробив безцінний внесок у відродження Церкви не пристосуванням її до «духу часу», а поверненням до святоотецьких шляхів духовного життя і стяжанням Святого Духа.