Іона, архієпископ Обухівський

Вікарій Київської Митрополії, Намістник Свято- Троїцького Іонинського монастиря Голова Синодального відділу у справах молоді
У миру: Черепанов Максим Олександрович
Народився: 29 декабря, 1971
Тезоіменитство: 22 января
Постриг: 24 августа, 1995
Дияконська хіротонія: 15 апреля, 1995
Ієрейська хіротонія: 10 сентября, 2011

Світська освіта

Київський медичний інститут ім. О. О. Богомольця

Духовна освіта

Київська духовна семінарія (1999, заочно) Київська духовна академія (2002, заочно)

Біографія

Єпископ Обухівський Іона (в миру Черепанов Максим Олександрович) народився в місті Києві 29 грудня 1971 року в сім’ї військовослужбовця.
З 1979 по 1989 рр. навчався в середній школі N 131 м. Києва.
З 1989 по 1992 рр. навчався в Київському медичному інституті ім. О. О. Богомольця.
З 1990 р. проходив різні послухи при Києво-Печерській Лаврі.
У 1992 р. зарахований до братії Лаври.
У 1993 р. переведений в Іонинський монастир, що був у той час скитом Лаври.
30 березня 1995 р. в храмі прп. Феодосія на Дальніх печерах Лаври архімандритом Агапітом (Бевцік) пострижений в рясофор з ім’ям Іона на честь преподобного Іони, засновника Іонинського монастиря.
15 квітня 1995 р. Блаженнійшим Митрополитом Володимиром рукоположений у сан диякона.
24 серпня 1995 р. в храмі прп. Феодосія на Дальніх печерах Лаври архімандритом Агапітом (Бевцік) пострижений в малу схиму.
27 серпня 1995 р. архієпископом Вінницьким і Могилів-Подільським Макарієм висвячений в сан пресвітера.
До дня Святої Пасхи 1996 р. нагороджений наперсним хрестом.
22 січня 1997 р. возведений у сан ігумена.
До дня Святої Пасхи 1999 р. нагороджений хрестом з прикрасами.
26 липня 1999 рішенням Священного Синоду Української Православної Церкви призначений намісником Свято-Троїцького Іонинського монастиря.
4 листопада 1999 р. возведений у сан архімандрита.
22 січня 2002 р. удостоєний права служіння з жезлом.
З 1993 р. по 1999 р. навчався на заочному секторі Київської Духовної Семінарії.
З 1999 р. по 2002 р. навчався на заочному секторі Київської Духовної Академії.
23 грудня 2010 р. рішенням Священного Синоду УПЦ призначений Головою Синодального відділу у справах молоді.
26 серпня 2011 р. архімандриту Іоні рішенням Священного Синоду УПЦ визначено бути єпископом Обухівським, вікарієм Київської Митрополії.
17 серпня 2017 р. возведений у сан архієпископа.