Храм на честь великомученика і цілителя Пантелеімона

Адреса: проспект Любомира Гузара, 3К2
Телефон: 097 552 33 87
Сайт: http://panteleimon.com.ua

Iнформацiя

Лікарняний храм на честь святого великомученика і цілителя Пантелеімона був відкритий на прохання персоналу Київської міської клінічної офтальмологічної лікарні «Центр мікрохірургії ока» і православних християн, які знаходяться на лікуванні в даному закладі з різних регіонів України. Свято-Пантелеімонівська парафія була зареєстрована 1 липня 1996 року розпорядженням Київської міської державної адміністрації №1013.

Перший настоятель храму — протоієрей Сергій Стасенко (1996-2001 рр.).

Другий настоятель — ігумен Леонтій (Скакун) очолював парафію з 2001 по 2009 р. Протягом 2010 р. богослужіння в храмі тимчасово не здійснювалися.

Напередодні свята Святої Трійці Блаженнішим Митрополитом Володимиром було звершено мале освячення храму на честь великомученика і цілителя Пантелеімона, за яким послідувало богослужіння архієрейським чином при великій кількості прихожан, медперсоналу і паломників.

У 2011 р. указом Блаженнішого Митрополита Володимира настоятелем храму призначений протоієрей Валерій Коваль. 9 серпня, у день престольного свята, були відновлені богослужіння в храмі.

16 січня 2013 р. благочинним лікарняних храмів міста Києва протоієреєм Романом Барановським з київського подвір’я Свято-Пантелеймонівського Афонського монастиря у дар храму була передана частка мощей святого великомученика і цілителя Пантелеімона.

На початку 2016 р. у зв’язку з розширенням площі для лікувальної діяльності в «Центрі мікрохірургії ока» виникла необхідність перенести храм з приміщення лікарні на прилеглу територію.

З благословення Блаженнійшого Митрополита Онуфрія від 25 травня 2016 р. місце розташування храму було змінено і на території лікарняного комплексу збудовано дерев’яний храм-каплицю.

13 червня 2016 р. протоієрей Валерій Коваль звершив молебень на початок доброї справи, що і стало початком історії нового храму. 9 серпня того ж року у день престольного свята було звершено мале освячення споруди та першу Божественну літургію.

Духовенство