Храм на честь великомучениці Єкатерини

Адреса: вул. Дорогожицька, 7
Телефон: 067 194-67-43

Iнформацiя

З XIX ст. на Лук’янівському кладовищі був дерев’яний храм великомучениці Єкатерини. У 1913 р в Катерининському храмі була пожежа і в період відновлювальних робіт літургія відбувалася в склепі-каплиці Степана Сольського.

У 1920-1930 рр. на Лук’янівському кладовищі відбувалися масові таємні поховання розстріляних у Лук’янівській в’язниці НКВС. Серед них — прославлений у 1993 р. митрополит Київський і всієї України Костянтин (Дьяков). Він перебував на київській кафедрі з 29 березня 1935 р. по 29 жовтня 1937 р. До перенесення столиці УРСР з Харкова до Києва носив титул Митрополита Харківського і всієї України. 29 жовтня 1937 р. він був заарештований під час служби в Покровському храмі (на Солом’янці). 10 листопада 1937 року — убитий на допиті в Лук’янівській в’язниці. На кладовищі знаходиться орієнтовне місце поховання.

У 1962 р. були закриті Лук’янівське кладовище і храм великомучениці Єкатерини. Наприкінці 1974 р., напередодні святкування 30-річчя Перемоги і очікуваного візиту іноземних делегацій на Лук’янівське кладовище, храм знесли, а на його місці поставили символічний військовий меморіал (містить тільки 4 поховання під обеліском).

8 грудня 2011 р. відбулося освячення хрестів для куполів відроджуваного храму великомучениці Єкатерини. Чин освячення звершив архієпископ Іларій (Шишковський) за участю духовенства Кладовищенського благочиння.

30 листопада 2013 р. чин освячення храму звершив архієпископ Феодосій (Снігірьов).

Духовенство