Храм на честь Успіння Божої Матері

Телефон: (096) 002 75 75
Сайт: uspenie.in.ua

Iнформацiя

Перша згадка про храм на цьому місці датується XVII століттям. У селищі Позняки був зведений храм на честь Введення в храм Пресвятої Богородиці, що підпорядковувався Києво-Братському монастирю. У подальшому храм був освячений на честь Успіння Пресвятої Богородиці, і вже саме під цією посвятою ми зустрічаємо згадку про нього у 1923 році. Священнослужителем, що на той час духовно окормляв Свято-Успенську парафію, в архівних документах згадується протоієрей Михаїл Палей.

Постановою президії Дарницької районної ради від 5 січня 1936 року Успенська церква в селищі Нові Позняки була закрита, а її приміщення було передано Дарницькій райраді для зносу. Проте позняківці-старожили завжди пам’ятали про свою святиню, і вже у 90-х роках життя парафії почало відроджуватися.

10 травня 2011 року організовано Свято-Успенську громаду з числа корінних позняківців під пастирською опікою протоієрея Олександра Стороженка, який і був першим настоятелем храму-каплиці.

12 червня 2013 року наказом Блаженнійшого Митрополита Володимира настоятелем храму Успіння Пресвятої Богородиці Першого Дарницького благочиння міста Києва було призначено протоієрея Костянтина Кватрика.

Спочатку було збудовано невеличкий храм. Але мікрорайон зростав, зростає і нині, цей обумовило критичну необхідність побудови нового великого храма, який би міг вмістити всіх бажаючих.

25 травня 2014 року з благословення Блаженнішого Митрополита Онуфрія єпископ Ірпінський Климент звершив на церковному подвір’ї Божественну літургію, освячення місця та закладку каменя. А вже 28 серпня 2016 року, в день престольного свята, секретар Київської єпархії по місту Києву протоієрей Віктор Іващук звершив першу літургію в стінах нижнього храму.

30 серпня 2017 року 8 куполів, змонтованих Почаївськими майстрами, були освячені, підняті та встановлені на стіни новозбудованого храму.

Напередодні Світлого Христового Воскресіння 2018 року настоятелем та кліриками храму був освячений та піднятий набір благовісних дзвонів, відлитих на замовлення благодійників нашого храму на заводі у Воронежі, який славиться своєю багатовіковою історією виготовлення дзвонів для всього православного світу.

6 травня 2018 — особлива сторінка в житті храму. Саме в цей день купола увінчали золоті хрести. Очолив урочисту Божественну літургію і освячення хрестів Предстоятель УПЦ Блаженнійший Митрополит Онуфрій у співслужінні єпископату Української та Грузинської Православних Церков, чисельного духовенства міста Києва та гостей.

Духовенство