Храм на честь трьох святителів

Престольне свято:
Дата: 12 февраля.
Адреса: вулиця Комісара Рикова, 4
Телефон: 044 362 54 42

Iнформацiя

Святий рівноапостольний князь Володимир Великий побудував на зруйнованому капищі Перуна дерев’яний храм на честь свого небесного покровителя — святого Василія Великого. Згодом храм був зруйнований під час татаро-монгольської навали. Друге відтворення Свято-Василівського храму припадає на добу святителя Петра Могили, митрополита Київського, який перейменував храм на честь Трьох Святителів.

Храм знаходився на місці сьогоднішнього Міністерства закордонних справ України, неподалік від Михайлівського Золотоверхого монастиря. У 1934 р. рішенням радянської влади Трьохсвятительську церкву було зруйновано. На її місці звели будівлю Ради народних комісарів УРСР (нині — Міністерство закордонних справ України). А від храму залишилася лише назва вулиці — Трьохсвятительська.

У зв’язку з неможливістю відтворення храму на його історичному місці і виходячи з положення, що храм, насамперед, має слугувати людям, було прийнято рішення відтворити його в одному з багатонаселених районів Києва — Святошинському, а саме на Микільській Борщагівці. Релігійна громада на честь Трьох Святителів зареєстрована у 1996 р. і проводила богослужіння у пристосованому приміщенні. Земельна ділянка під будівництво храму знаходиться по вул. Рикова, 4. Площа ділянки складає 0,33 га.

Соціальне служіння парафії включає у себе стіл милосердя, на якому збирається одяг та взуття для нужденних. Крім цього парафія періодично організовує гуманітарну допомогу для дитячих будинків та місць позбавлення волі. Парафія тісно співпрацює з міжнародними та українськими благодійними асоціаціями, допомагаючи розподіляти гуманітарну допомогу для бідних верств населення.

Освітня діяльність парафії зосереджена у недільній школі для дітей, молодіжному клубі екології і туризму „Пілігрим”. При храмі існує бібліотека (література за напрямками: богослов’я, філософія, історія, художня, а також відео- та аудіо-тека). Проводяться катехізичні бесіди для парафіян.

У 2010 р. завершено будівництво храму на честь Нерукотворного Образа Господа Ісуса Христа. Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Володимир освятив накупольні хрести та дзвони. Також розпочато освоєння прилеглої території, розвиток інфраструктури парафії. Також у майбутньому заплановано будівництво храму на честь Трьох Святителів — Василія Великого, Григорія Богослова та Іоанна Златоуста.

Духовенство