Храм на честь ікони Божої Матері «Пантанасса»

Престольне свято:
Дата: 29 августа.
Адреса: вулиця Ризька, 1
Телефон: 044 362 13 55

Iнформацiя

Храм ікони Божої Матері «Пантанасса»-«Всецариця» виник за ініціативи професора, доктора медичних наук, зав. відділенням Київської лікарні № 9 Суховія Михайла Вікторовича (протоієрей Михаїл Суховій, 1946-2007). У 2000 р. М. В. Суховій організував релігійну общину за участі медперсоналу та вірян — мешканців Сирця. Наприкінці 90-х — на початку 2000-х рр. професор М. Суховій був висвячений у сан диякона, а згодом у сан священика і з 2001 р. релігійна громада почала діяти. Вже у 2001 р. на місці колишнього підсобного приміщення був зведений храм, в якому почалися богослужіння, а у 2004 р. зусиллями о. Михаїла і громади побудована дзвіниця-хрещальня з недільною школою (на честь небесного заступника лікарів та хворих св. великомученика Пантелеймона).

Завдяки старанням протоієрея Михаїла у храмі з’явився іконостас (дар Києво-Печерської Лаври), шановані образи ікони «ГІантанасса» та святителя, лікаря-хірурга архієпископа Луки (з часткою мощів), якого дуже шанував о. Михаїл, мощовик з мощами багатьох святих.

У храмі з самого заснування діє недільна школа, до якої запрошуються діти усіх вікових груп, проводяться духовні бесіди для дорослих. Парафія проводить благодійну діяльність — опікується хворими, що перебувають в лікарні № 9 та підтримує людей похилого віку, які проживають неподалік.

В 2011-2012рр. у храмі був проведений різноплановий ремонт та здійснений зовнішній та внутрішній розпис (зокрема, на стелі храму написані ікони шанованих святих — цілителів та покровителів медичної справи).

Духовенство